Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Wohnberechtigungsschein

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Herakles27

Wohnberechtigungsschein

Mesaj gönderen Herakles27 » Pzr Eyl 25, 2022 11:30 am

Arrkadaşlar merhaba. Duisburg öğrenci yurtlarında kalacağım, fakat yurt yönetimi seçtiğim yurt binasında kalabilmem için, Wohnberechtigungsschein belgesinin zorunlu olduğunu söyledi. Bu belge, gelirinin belli bir sınır altında olduğunu kanıtlayan bir belge. Benim tek geçim kaynağım şu an için bloke hesap. Herhangi bir yerde çalışmıyorum. Yani bir gelirim yok. Neden benden istediler anlayamadım. Bu belgeyi belediyeden almam ne kadar sürer? Daha önce bu konuyla ilgili tecrübesi olan varsa aydınlatabilir mi rica etsem?

Muhendis

Re: Wohnberechtigungsschein

Mesaj gönderen Muhendis » Pzr Eyl 25, 2022 1:31 pm

Herakles27 yazdı: Pzr Eyl 25, 2022 11:30 am Arrkadaşlar merhaba. Duisburg öğrenci yurtlarında kalacağım, fakat yurt yönetimi seçtiğim yurt binasında kalabilmem için, Wohnberechtigungsschein belgesinin zorunlu olduğunu söyledi. Bu belge, gelirinin belli bir sınır altında olduğunu kanıtlayan bir belge. Benim tek geçim kaynağım şu an için bloke hesap. Herhangi bir yerde çalışmıyorum. Yani bir gelirim yok. Neden benden istediler anlayamadım. Bu belgeyi belediyeden almam ne kadar sürer? Daha önce bu konuyla ilgili tecrübesi olan varsa aydınlatabilir mi rica etsem?
Merhaba. Ben de Duisburg öğrenci yurtlarına başvuru yaptım. Böyle bir belgeyi nereden alacağız ki? Ve size yurt başvurusu yaptıktan kaç gün sonra çıktı?

Edit: biraz araştırdım. Bu belge Almanya'da oturumu olan insanlar tarafından Wohnungsamt a başvuru yaparak aldıkları bir belge. Siz sanıyorum Türkiye'den gideceksiniz henüz değil mi? Bunu yurt başvuru sitesinden söyleyin. Bakalım ne dicekler. Çünkü bunu istemeleri çok saçma

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Pzr Eyl 25, 2022 1:51 pm

Bu belge kişinin veya hanenin gelirinin düşük olduğunu kanıtlayan ve sosyal konutlarda bir daire kiralaması için izin veren bir belge. Öğrenci adamdan niye böyle bir şey istenir anlamadım

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Pzt Eyl 26, 2022 9:23 pm

Herakles27 yazdı: Pzr Eyl 25, 2022 11:30 am Arrkadaşlar merhaba. Duisburg öğrenci yurtlarında kalacağım, fakat yurt yönetimi seçtiğim yurt binasında kalabilmem için, Wohnberechtigungsschein belgesinin zorunlu olduğunu söyledi. Bu belge, gelirinin belli bir sınır altında olduğunu kanıtlayan bir belge. Benim tek geçim kaynağım şu an için bloke hesap. Herhangi bir yerde çalışmıyorum. Yani bir gelirim yok. Neden benden istediler anlayamadım. Bu belgeyi belediyeden almam ne kadar sürer? Daha önce bu konuyla ilgili tecrübesi olan varsa aydınlatabilir mi rica etsem?
Bir sonuca ulaşabildiniz mi?

Sonnenuntergang

Mesaj gönderen Sonnenuntergang » Çrş Ara 20, 2023 2:55 pm

Merhaba ;

Ben şuanda Türkiye deyim ve vize bekliyorum. Duisburg da ki yurt benden de, Wohnberechtigungsschein belgesi istedi.
Bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı?
Yardımcı olabilir misiniz

Sonnenuntergang

Mesaj gönderen Sonnenuntergang » Çrş Ara 20, 2023 2:58 pm

Siz bu konuyu nasıl çözdünüz acaba ?