Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
dd.95

Vize

Mesaj gönderen dd.95 » Cum Ağu 19, 2022 8:21 pm

Merhaba canlar,

Benim sevgilim Türkiye’de Halkla ilişkiler okudu ama diplomasını almadı , Almanya’ya gelmek için imkanı var mı?

Sevgiler

ecelina

Re: Vize

Mesaj gönderen ecelina » Cum Ağu 19, 2022 10:58 pm

dd.95 yazdı: Cum Ağu 19, 2022 8:21 pm Merhaba canlar,

Benim sevgilim Türkiye’de Halkla ilişkiler okudu ama diplomasını almadı , Almanya’ya gelmek için imkanı var mı?

Sevgiler
Bence bu soruya kimse bir yanıt veremez. Sevgiliniz almanca biliyor mu, bölümü önlisans mı lisans mı onu bile bile belirtmemişsiniz. Vize diye açılmış konu, ne vizesi? Çalışma mı okuma mı? Lisans mı yüksek lisans mı? İş anlaşması/üniversite kabulü var mı? Veya aile birleşimi mi olacak? Blue card mı? O kadar ucu açık bir soru ki.

Yani vize memuru "hmm şu bölümü okumuşsun, hadi Almanya'ya git" demez ki. Tıp okuyan adamlar bile nasıl bir hazırlık yapıyor bir bilseniz. Vize sürecin en son aşaması, ilk aşaması değil. Oraya kadar her şeyin ayarlanması lazım. Burada diplomasını henüz almamış olması cidden en son sorun bence.

Benim nacizane tavsiyem, detaylı bir araştırma yapın ve kendisi gerçekten istiyorsa mutlaka almanca öğrensin. Almanca artık şart gibi bir şey oldu. İyice araştırdıktan sonra hala istiyorsa zaten rotayı kendisi belirler. Bir de kendisinin araştırma yapması önemli bence, siz onun yerine ne yapsanız boş, iş kişinin kendisinde bitiyor.