Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Çalışma İzni

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
yavux

Çalışma İzni

Mesaj gönderen yavux » Pzr Ara 05, 2021 10:14 pm

1Ya bir sürü bilgi var birileri çalışma izni C1'in sınavını geçince başlar diyor, bazıları 1 yıl illa beklemen gerek diyor, bazıları dil okulunda iken çalışıyorum diyor, nedir bunun tam doğrusu, saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Çalışma İzni

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ara 07, 2021 11:51 am

"Kanunlara göre" hazirlik egitimi sirasinda calisma izni verilmez. Ilk bir yil boyunca ögrenci sadece okul tatillerinde calisir. Örnegin C1 kursu ve DSH sinavini haziranda verir ve üniversite ekim ayinda basliyorsa o arada resmi olarak calisma izni verilir. Fakat bazi sehirlerde oturum izni alirken tamamiyle ordaki görevli memurun insiyatifi dahilinde ikna edilirse istisnai olarak calisma izni verilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Nireip

Mesaj gönderen Nireip » Prş Oca 13, 2022 5:04 pm

https://tuerkei.diplo.de/blob/2313130/2 ... e-data.pdf

şu linke girerseniz 4. sayfada Maddi Destek kısmında istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. (Physiker 'in dediğini şekilde)

srcndkc
İletişim:

Mesaj gönderen srcndkc » Pzt Şub 14, 2022 8:22 pm

Merhabalar,

Çalışma izni ile alakalı bir sorum da benim vardı.
Yüksek lisans için birdahaki ay Almanyaya gideceğim. Çalışma iznim vizeyi aldıktan sonra başlıyor mı yoksa oturum izninin alınması mı gerekiyor işe başlamak için ?Okuduğuma göre oturum izni almak 6 ayı bulabiliyormuş. Prosedür hakkında bilgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim.

srcndkc
İletişim:

Mesaj gönderen srcndkc » Çrş Şub 16, 2022 6:46 pm

srcndkc yazdı: Pzt Şub 14, 2022 8:22 pm Merhabalar,

Çalışma izni ile alakalı bir sorum da benim vardı.
Yüksek lisans için birdahaki ay Almanyaya gideceğim. Çalışma iznim vizeyi aldıktan sonra başlıyor mı yoksa oturum izninin alınması mı gerekiyor işe başlamak için ?Okuduğuma göre oturum izni almak 6 ayı bulabiliyormuş. Prosedür hakkında bilgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim.
Konu hakkında bilgisi olan var mıdır acaba ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 16, 2022 10:20 pm

oturum aldiktan sonra.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Prş Şub 17, 2022 4:38 am

Physiker yazdı: Sal Ara 07, 2021 11:51 am "Kanunlara göre" hazirlik egitimi sirasinda calisma izni verilmez. Ilk bir yil boyunca ögrenci sadece okul tatillerinde calisir. Örnegin C1 kursu ve DSH sinavini haziranda verir ve üniversite ekim ayinda basliyorsa o arada resmi olarak calisma izni verilir. Fakat bazi sehirlerde oturum izni alirken tamamiyle ordaki görevli memurun insiyatifi dahilinde ikna edilirse istisnai olarak calisma izni verilir.
Benim de tecrübem bu şekilde oldu. En iyisi çalışma izni verilmeyecekmiş gibi hareket etmek ve işi şansa bırakmamak olacaktır diye düşünüyorum.