Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum basvurusu yapinca

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
berkechk

Oturum basvurusu yapinca

Mesaj gönderen berkechk » Cum Kas 26, 2021 8:37 pm

Iyi günler, oturum basvurusu yapanlarin bazilarina Fiktionbescheinigung vermisler kimisine normal oturum karti verilmis. Bu neye göre veriliyor acaba?

yagmurozdemir

Re: Oturum basvurusu yapinca

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Cmt Kas 27, 2021 8:20 pm

Merhaba, kendimden örnek vermem gerekirse; vize uzatmak için başvurduğumda henüz hazırlığı bitirmemiştim hala öğrenci adayıydım. maille evraklarımı istediler gönderdim, hiçbir cevap gelmedi ama 2 hafta sonra Fiktionsbescheinigung gönderdiler 6 aylık. Neden oturum kartı alamadığımı sordum, memur da hazırlığı bitirir bitirmez ve daha uzun süreli bir sigorta belgesi sunduğumda (AT/11) oturum kartı alabileceğimi söyledi. Ben de gönderdim tekrardan belgelerimi şimdi kart alacağım birkaç hafta sonra. Ama bu şehirden şehire hatta memurdan memura bile değişen bir şey. Hazırlıktaki diğer arkadaşım aynı şartlarda oturum kartı aldı mesela.

berkechk

Mesaj gönderen berkechk » Cmt Kas 27, 2021 10:46 pm

Tesekkür ederim..

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Cmt Kas 27, 2021 11:25 pm

yagmurozdemir yazdı: Cmt Kas 27, 2021 8:20 pm Merhaba, kendimden örnek vermem gerekirse; vize uzatmak için başvurduğumda henüz hazırlığı bitirmemiştim hala öğrenci adayıydım. maille evraklarımı istediler gönderdim, hiçbir cevap gelmedi ama 2 hafta sonra Fiktionsbescheinigung gönderdiler 6 aylık. Neden oturum kartı alamadığımı sordum, memur da hazırlığı bitirir bitirmez ve daha uzun süreli bir sigorta belgesi sunduğumda (AT/11) oturum kartı alabileceğimi söyledi. Ben de gönderdim tekrardan belgelerimi şimdi kart alacağım birkaç hafta sonra. Ama bu şehirden şehire hatta memurdan memura bile değişen bir şey. Hazırlıktaki diğer arkadaşım aynı şartlarda oturum kartı aldı mesela.
hocam ben de bekliyorum oturum kartını ortalama kaç haftada ulaşıyor ?

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Pzr Kas 28, 2021 1:15 am

11 Kasım'da fotoğraf ve parmak izi vermeye gittim. 4-6 hafta içinde sizi arayacağız gelip almanız için dediler. (wuppertal)
Aligür yazdı: Cmt Kas 27, 2021 11:25 pm hocam ben de bekliyorum oturum kartını ortalama kaç haftada ulaşıyor ?

berkechk

Mesaj gönderen berkechk » Pzr Kas 28, 2021 11:20 pm

yagmurozdemir yazdı: Pzr Kas 28, 2021 1:15 am 11 Kasım'da fotoğraf ve parmak izi vermeye gittim. 4-6 hafta içinde sizi arayacağız gelip almanız için dediler. (wuppertal)
benim bir sorum daha var. Yabancilar polisinin Internet sitesinde oturum uzatma icin 3 ay önceden felan termin alin diyor. Ama oturum basvurusu yapana kadar felan 3 aylik vizenin ortasina kadar sürer. Kartin gelmesi de 4-6 hafta sürüyor. Ozaman kart gelene kadar gecici oturum felan mi veriliyor.

aperion

Mesaj gönderen aperion » Pzr Kas 28, 2021 11:31 pm

berkechk yazdı: Cum Kas 26, 2021 8:37 pm Iyi günler, oturum basvurusu yapanlarin bazilarina Fiktionbescheinigung vermisler kimisine normal oturum karti verilmis. Bu neye göre veriliyor acaba?
hocam yeşil paaportla dil okuluna gelicem bir WGde kalmam için ne yapmam lazım biri yardımcı olabilir mi?

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Pzt Kas 29, 2021 12:56 am

İşte o zaman fiktionsbescheinigung gönderdiler
berkechk yazdı: Pzr Kas 28, 2021 11:20 pm benim bir sorum daha var. Yabancilar polisinin Internet sitesinde oturum uzatma icin 3 ay önceden felan termin alin diyor. Ama oturum basvurusu yapana kadar felan 3 aylik vizenin ortasina kadar sürer. Kartin gelmesi de 4-6 hafta sürüyor. Ozaman kart gelene kadar gecici oturum felan mi veriliyor.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Pzt Kas 29, 2021 11:19 am

berkechk yazdı: Pzr Kas 28, 2021 11:20 pm benim bir sorum daha var. Yabancilar polisinin Internet sitesinde oturum uzatma icin 3 ay önceden felan termin alin diyor. Ama oturum basvurusu yapana kadar felan 3 aylik vizenin ortasina kadar sürer. Kartin gelmesi de 4-6 hafta sürüyor. Ozaman kart gelene kadar gecici oturum felan mi veriliyor.
Bana bir yazı verdiler oturum kartım gelinceye kadar bunu kullanırsın dediler ama bu kağıt ile uçuş yapamıyorum sadece Almanya için de bir şey olursa göstermek için

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Pzt Kas 29, 2021 11:56 am

Aligür yazdı: Pzt Kas 29, 2021 11:19 am Bana bir yazı verdiler oturum kartım gelinceye kadar bunu kullanırsın dediler ama bu kağıt ile uçuş yapamıyorum sadece Almanya için de bir şey olursa göstermek için
Bana verdiği Fiktionsbescheinigungla sadece Türkiyeye ve sadece havayolu ile seyahat edebileceğimi söyledi. Örmeğin Türkiyeye gitmek için İtalyada aktarma yapamazsın ama direkt Türkiyeye uçabilirsin dedi. 81 Abs 4 kutucuğu işaretli