Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT/11 ve Oturma izni

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Hynakly

AT/11 ve Oturma izni

Mesaj gönderen Hynakly » Çrş Kas 24, 2021 9:59 pm

Arkadaşlar merhaba. Erasmus mundus programı dahilinde okuyorum ve ikinci dönemim ingilterede devam edecek. Bölümdeki koordinatör replacement olarak 1 yıllığına geldiği için şu ana kadar neredeyse hiç bir bilgi vermedi desem yeridir neyse ki normalde işini yapan kişi geldi ve bize yardımcı olmaya başladı.

Şimdi olayı anlatıyorum ben 1 dönemimi burada okuyacağım için SGKdan 5 aylık AT/11 belgesi ve aldım burada sıkıntı yok. Buradan İngiltere vizesine başvurabilmemiz ve dönemin sonunda geri gelebilmemiz için yeni gelen koordinatör 2 yıllık oturma iznine başvurmamız gerektiğini söyledi (her ne kadar 2 yıl boyunca almanyada okuyacak olmasak da resmiyette 2 yıl burada öğrencilik yapıyor gözüküyormuşuz.). Bloke hesabım da 5 aylıktı bunu 12 aylığa uzattım ve bugün şansıma yarın için stadtbüro'dan randevu buldum ve aldım.
Sorum ise şu AT/11 belgem Ocak 31de bitiyor stadtbürodaki kişilere ne dersem sıkıntısız bir şekilde oturma iznimi alabilirim. Türkiyenin bu belgeyi her dönemin başında verdiği ocakta geri uzatacağımı söylesem olur mu?
Forumda ve gruplarda uzatma durumunun oradaki memura bağlı olduğunu gördüm ama işimi biraz daha garantiye almak istiyorum çünkü aralık ayında ingiltere vizesine başvurmam lazım.

Şimdiden teşekkür ederim hepinize