Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da öğrenciyken satış yapmak

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
benjamin21

Almanya da öğrenciyken satış yapmak

Mesaj gönderen benjamin21 » Prş Tem 22, 2021 7:54 pm

Almanya’da öğrenciyken Amazondan satış yapmanın yolu var mıdır vergi ödeyebilir miyim bunun için öğrenci vizesi ile burada okurken 20 saat çalışıyor isek aynı zamanda kendi işimizi yapabilir miyiz? Çünkü eğer bunun bir mümkünatı var ise araştırma yapmak ve bunun üzerine de yoğunlaşmak istiyorum Yoksa sağlık olsun

teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Almanya da öğrenciyken satış yapmak

Mesaj gönderen tunuzn » Prş Tem 22, 2021 7:58 pm

benjamin21 yazdı: Prş Tem 22, 2021 7:54 pm Almanya’da öğrenciyken Amazondan satış yapmanın yolu var mıdır vergi ödeyebilir miyim bunun için öğrenci vizesi ile burada okurken 20 saat çalışıyor isek aynı zamanda kendi işimizi yapabilir miyiz? Çünkü eğer bunun bir mümkünatı var ise araştırma yapmak ve bunun üzerine de yoğunlaşmak istiyorum Yoksa sağlık olsun

teşekkür ederim
Bunu okumuştum konsolosluk yazısında. Hayır.

deutschland55

Re: Almanya da öğrenciyken satış yapmak

Mesaj gönderen deutschland55 » Cum Tem 23, 2021 7:13 pm

Çalışma izninde Selbsttätigkeit'a izin yok diye yazıyor. Yani hayır.