Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anmeldung için gerekli evraklar/formlar

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
egehandr
İletişim:

Anmeldung için gerekli evraklar/formlar

Mesaj gönderen egehandr » Cum Haz 25, 2021 4:40 pm

Selamlar. Master öğrencisiyim ve 1 Temmuz'da Münih'e gidiyorum. Kalacağım ev (WG) hazır. Gittiğimde direk ev sahibi ile buluşup anahtarı teslim alacağım vs.

2 Temmuz sabahına Anmeldung için Bürgerbüro'dan randevu aldım. Fakat Anmeldung için hangi belgeleri yanımda götürmeliyim, bu bilgiyi bulamadım.

Ev sahibinin hazırlaması ve imzalaması gereken bir form/belge var mı?
Benim hazırlamam veya doldurmam gereken bir belge/form var mı?
Bunlar haricinde yanımda neler olmalı?

Tecrübeli olan arkadaşlarımızdan yardım bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
Technical University of Munich - Biomedical Engineering and Medical Physics M.Sc.
Izmir Kâtip Çelebi University - Biomedical Engineering B.Sc.

koloo

Re: Anmeldung için gerekli evraklar/formlar

Mesaj gönderen koloo » Cmt Haz 26, 2021 2:45 am

egehandr yazdı: Cum Haz 25, 2021 4:40 pm Selamlar. Master öğrencisiyim ve 1 Temmuz'da Münih'e gidiyorum. Kalacağım ev (WG) hazır. Gittiğimde direk ev sahibi ile buluşup anahtarı teslim alacağım vs.

2 Temmuz sabahına Anmeldung için Bürgerbüro'dan randevu aldım. Fakat Anmeldung için hangi belgeleri yanımda götürmeliyim, bu bilgiyi bulamadım.

Ev sahibinin hazırlaması ve imzalaması gereken bir form/belge var mı?
Benim hazırlamam veya doldurmam gereken bir belge/form var mı?
Bunlar haricinde yanımda neler olmalı?

Tecrübeli olan arkadaşlarımızdan yardım bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
Wohnungsgeberbestätigung olmasi sart. Bunu ev sahibi hazirliyor. Onun disindaki belgeleri de randevu aldiginiz yerin söylemesi gerekli.

Kullanıcı avatarı
egehandr
İletişim:

Mesaj gönderen egehandr » Prş Tem 15, 2021 6:06 pm

koloo yazdı: Cmt Haz 26, 2021 2:45 am Wohnungsgeberbestätigung olmasi sart. Bunu ev sahibi hazirliyor. Onun disindaki belgeleri de randevu aldiginiz yerin söylemesi gerekli.
Cevap vermis olayim. Tecrube ettim. Anmeldung’umu yaptim.

Wohnungsgeberbestätigung ile Pasaport yeterli oluyor.
Technical University of Munich - Biomedical Engineering and Medical Physics M.Sc.
Izmir Kâtip Çelebi University - Biomedical Engineering B.Sc.

Metalwave

Mesaj gönderen Metalwave » Çrş Eyl 08, 2021 9:11 am

WG 'de kalırken Wohnungsgeberbestätigung alınabiliyor mu ? Sonuçta evin tamamını siz kiralamıyorsunuz. Burada diğer ev arkadaşlarınızla sözleşme falan mı imzalıyorsunuz ?