Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

D Tipi Vize ile TR-DE Seyahati Yapmak

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
purpleof

D Tipi Vize ile TR-DE Seyahati Yapmak

Mesaj gönderen purpleof » Cum Haz 18, 2021 11:48 pm

Arkadaşlar merhaba, ben Almanya'ya Studium+Sprachkurs vizesiyle geldim D Tipiyle yani. Vizem 6 aylık olarak basıldı ve 18 Ağustos'ta sona eriyor. Benim ise 2-9 Temmuz arası derslerim arasında 1 hafta tatilim var. Bu tatilde Türkiye'ye gelmek istiyorum ama geri dönebilir miyim pasaportumda basılı olan vizeyle bilmiyorum.
Vizemde Anzahl der Einreisen kısmında MULT yazıyor. Normalde böyle yazdığında Schengen bölgesi içinde 90 günü aşmayacak şekilde seyahat edilebildiğini biliyorum, ama heimatland için de bu durum geçerli mi bunu bilmiyorum. Oturum kartı randevum ise tam vizemin bittiği gün 18 Ağustos olarak verildi (prosedür böyleymiş vizenin bittiği gün oturum kartı randevusu veriliyor.) Ancak oturum kartının gelmesi 2 ay yani Ekim 18-22 arasını buluyor.

Size sorum:
Acaba D tipi vizeyle 1 haftalığına Türkiye'ye seyahat edebilir miyim yoksa kesin bir şekilde oturum kartı olmadan geri Almanya'ya giriş yapamaz mıyım?
Daha önce vizesiyle seyahat edip gelmiş olanlar varsa bilgilendirebilir mi? Çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler.
Herkese başarılar.

deutschland55

Re: D Tipi Vize ile TR-DE Seyahati Yapmak

Mesaj gönderen deutschland55 » Cmt Haz 19, 2021 1:55 am

Edebilirsin, ben ettim.