Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturma izni bloke hesap

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
deutschland55

Oturma izni bloke hesap

Mesaj gönderen deutschland55 » Prş May 27, 2021 11:17 am

Merhaba. D tipi vizeyle Almanya'ya geldim ve oturma iznine başvuracağım. Oturma izni için bloke hesap isteniyor. Benim vize için açtığım bloke hesabın üzerinden 6 ay geçti ve doğal olarak paranın yarısı bloke hesaptan kendi hesabıma aktarılmış oldu. Şimdi oturma izni için bloke hesaba tekrar 1 yıllık para mı yüklemem gerekiyor yoksa 6 ay önceki bloke hesap belgesini göstermem yeterli midir ?

Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Oturma izni bloke hesap

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 27, 2021 6:24 pm

Normalde tekrar 1 seneye tamamlattirmalari gerekiyor ama biraz da görevlinin insiyatifine kalmis bir durum.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

deutschland55

Mesaj gönderen deutschland55 » Prş May 27, 2021 11:18 pm

Physiker yazdı: Prş May 27, 2021 6:24 pm Normalde tekrar 1 seneye tamamlattirmalari gerekiyor ama biraz da görevlinin insiyatifine kalmis bir durum.
Cevabınız için teşekkürler. Bu şekilde şansımı deneyeyim olmazsa çaresine bakmaya çalışıcam.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Cum May 28, 2021 4:04 pm

deutschland55 yazdı: Prş May 27, 2021 11:17 am Merhaba. D tipi vizeyle Almanya'ya geldim ve oturma iznine başvuracağım. Oturma izni için bloke hesap isteniyor. Benim vize için açtığım bloke hesabın üzerinden 6 ay geçti ve doğal olarak paranın yarısı bloke hesaptan kendi hesabıma aktarılmış oldu. Şimdi oturma izni için bloke hesaba tekrar 1 yıllık para mı yüklemem gerekiyor yoksa 6 ay önceki bloke hesap belgesini göstermem yeterli midir ?

Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Ben geçtiğimiz kasım ayında gelmiştim, ilk oturum izni başvurum için randevumu ocak sonuna anca alabildim. bloke hesap da hatırladığım kadarıyla ekim ayında başlamıştı. yani ocak sonuna kadar ben toplamda 4 aylık miktarı hesabıma aktarmış oldum. oturum izni için randevuda bunlara hiç dikkat etmediler sadece buraya ilk gelirken aldığım bloke hesap confirmation belgesini götürdüm kabul ettiler.

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Cum May 28, 2021 4:23 pm

Daha geçtiğimiz aylarda bir arkadaş senin gibi oturum için başvurmuştu ve sıkıntı yaratmamışlardı. Ancak giderken bir dahaki başvurunda bloke hesabını 1 yıllık yap gel demişti. Gürkan Bey'in dediği gibi insiyatif kullanıyorlar.

DN: arkadaş 6 aylık bloke hesabıyla aldı oturumunu

deutschland55

Mesaj gönderen deutschland55 » Cmt May 29, 2021 12:36 am

Çok teşekkürler arkadaşlar yanıtlarınız için

mopneet

Mesaj gönderen mopneet » Cmt May 29, 2021 2:47 pm

Arkadaşlar, 6 ay-1 yıllık bloke hesaba ne kadar sürelik oturma izni verdiklerini de paylaşır mısınız rica etsem? Teşekkürler.

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Çrş Haz 02, 2021 1:44 am

Herkese iyi aksamlar, Kontoauszug ile ilgili bir sorum olacakti. Berlin´de oturumumu 2. kez uzatmaya gidecegim ( TestDaf i yeni gectim, üniversite basvuru sonuclarini bekliyorum) ama benden son 6 aya ait Kontoauszug isteniyor. Burda halamin yaninda kaliyorum ve neredeyse hic masrafim olmadigi icin banka hesabimi cok nadir kullaniyorum. Bu durum benim acimdan bir sakinca yaratir mi? Hesabimda toplu bir para da yok, ilk vize mi de bloke hesap ile aldim. Sizce daha oturumumu uzatmama zaman varken hesaba her ay biraz para yatirip ordan harcama yapmak mantikli olur mu? Yardimci olabilirseniz cok sevinirim