Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master eğitimi bittikten sonra iş arama vizesi hakkında

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
egehandr
İletişim:

Master eğitimi bittikten sonra iş arama vizesi hakkında

Mesaj gönderen egehandr » Çrş May 19, 2021 4:11 pm

Herkese selamlar. Şu anda TUM'da 1.dönem master öğrencisiyim. Hedefim, eğitimim bittikten sonra yine Münih'te veya Almanya'da bir iş veya Ph.D. pozisyonu bulmak ve oturum iznimi de uzatmak.

Şu anda Master için giderken bloke hesap yapıyoruz. Eğitim bittikten sonra ise öğrenci vizesini/iznini 18 aylık iş arama vizesine/iznine çevirebilmek için bankada yine yüklü miktarda para görmek istiyorlar mı? İstiyorlarsa kesin olarak kaç para istediklerini biliyor musunuz?

Eğer o esnada bankada, örneğin bloke hesaptaki gibi, 12 aylık meblağ yok ise o durumda ne oluyor? 18 aylık iş arama vizesi alamıyor muyuz?

Bu konularda bilgisi olan arkadaşlarımız yardım edebilirse çok sevinirim.

Saygılar
Technical University of Munich - Biomedical Engineering and Medical Physics M.Sc.
Izmir Kâtip Çelebi University - Biomedical Engineering B.Sc.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Master eğitimi bittikten sonra iş arama vizesi hakkında

Mesaj gönderen Alarech » Çrş May 19, 2021 5:25 pm

egehandr yazdı: Çrş May 19, 2021 4:11 pm Herkese selamlar. Şu anda TUM'da 1.dönem master öğrencisiyim. Hedefim, eğitimim bittikten sonra yine Münih'te veya Almanya'da bir iş veya Ph.D. pozisyonu bulmak ve oturum iznimi de uzatmak.

Şu anda Master için giderken bloke hesap yapıyoruz. Eğitim bittikten sonra ise öğrenci vizesini/iznini 18 aylık iş arama vizesine/iznine çevirebilmek için bankada yine yüklü miktarda para görmek istiyorlar mı? İstiyorlarsa kesin olarak kaç para istediklerini biliyor musunuz?

Eğer o esnada bankada, örneğin bloke hesaptaki gibi, 12 aylık meblağ yok ise o durumda ne oluyor? 18 aylık iş arama vizesi alamıyor muyuz?

Bu konularda bilgisi olan arkadaşlarımız yardım edebilirse çok sevinirim.

Saygılar
Merhabalar hocam.Soruna gelecek olursak iş arama vizesine çevirebilmek için senden yüksek ihtimal bloke hesap istemeyecekler.

Kullanıcı avatarı
egehandr
İletişim:

Mesaj gönderen egehandr » Çrş May 19, 2021 5:53 pm

Alarech yazdı: Çrş May 19, 2021 5:25 pm Merhabalar hocam.Soruna gelecek olursak iş arama vizesine çevirebilmek için senden yüksek ihtimal bloke hesap istemeyecekler.
Bir kaç yerde bloke hesap değil de en azından bankanda ... euro kadar bir meblağ olduğunu görmek istiyorlar gibi bir durum okumuştum hocam. O yüzden bir araştırmaya başlamak istedim
Technical University of Munich - Biomedical Engineering and Medical Physics M.Sc.
Izmir Kâtip Çelebi University - Biomedical Engineering B.Sc.

ozgeyesilot

Mesaj gönderen ozgeyesilot » Pzr Ağu 01, 2021 2:57 am

Peki ne kadarlık bir miktar istiyorlar bankada?

lilas

Mesaj gönderen lilas » Pzr Ağu 01, 2021 2:40 pm

Arkadaşım son döneminde staj yapıyordu ve vergileri sigortaları çıkarınca eline geçen net rakam 800 küsür euro idi. Bir yandan bu işte çalışırken bir yandan iş aramıştı. Bilemiyorum belki çalışmak da yeterli oluyordur. 7. ayında iş bulmuştu. (daha erken de bulabilirdi belki o anlamda ümitsizlik oluşturmak istemem. ama pandemi o dönem çok yoğundu)

ozgeyesilot

Mesaj gönderen ozgeyesilot » Pzr Ağu 01, 2021 7:31 pm

lilas yazdı: Pzr Ağu 01, 2021 2:40 pm Arkadaşım son döneminde staj yapıyordu ve vergileri sigortaları çıkarınca eline geçen net rakam 800 küsür euro idi. Bir yandan bu işte çalışırken bir yandan iş aramıştı. Bilemiyorum belki çalışmak da yeterli oluyordur. 7. ayında iş bulmuştu. (daha erken de bulabilirdi belki o anlamda ümitsizlik oluşturmak istemem. ama pandemi o dönem çok yoğundu)
Peki arkadaşınız bloke hesap yada bankada belirli bir miktar meblağ gösterdi mi acaba, bilginiz var mıdır?

Teşekkürler.

lilas

Mesaj gönderen lilas » Sal Ağu 24, 2021 10:51 am

ozgeyesilot yazdı: Pzr Ağu 01, 2021 7:31 pm Peki arkadaşınız bloke hesap yada bankada belirli bir miktar meblağ gösterdi mi acaba, bilginiz var mıdır?

Teşekkürler.
Bloke hesap göstermemişti. Ama maaş bordrosu tarzı bir belge götürmüştü, bir de gelecek aylarda da çalışacağına dair sözleşme/belge tarzı bir şey istemişti iş yerinden ve bankada biraz parası vardı sanırım onun da dökümanını almıştı.