Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Askerlik Tecili ve Uzaktan eğitim

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
enesko55

Askerlik Tecili ve Uzaktan eğitim

Mesaj gönderen enesko55 » Pzt Nis 26, 2021 9:50 am

Herkese selamlar arkadaşlar,
Askerlik tecili hakkında kafama takılan bir durum var ve bunu sizlere danışmak istedim.
Ben Duisburg-Essen Uni. den şartlı kabul aldım master programına ve vize başvurusunda bulundum 2 ay önce ancak henüz sonuçlanmadı.
Şu anda da yoğunlaştırılmış dil kursuma online olarak devam ediyorum. Askerlik tecilimde 24.06.2021 tarihinde sona erecek. Şimdi biliyoruz ki dil kursu sürecinde askerlik 3 ay veya 6 aylık periyotlarla belirtilerek 18 aya kadar uzatılabiliyor. Ondan sonra okula başlarsa zaten tekrar uzatılabiliyor vs...

Benim merak ettiğim ise , örneğin veya benim durumumda olan arkadaşlar , anlık olarak Türkiye'de ikamet ederken online şekilde dil kursuna devam eden bir kişi askerliğini tecil ettirebilir mi dil kursundan veya okuldan alacağı bir belge ile.
Not: Aradığım cevabı içeren bir başlık bulamadığım için kendim açmak zorunda kaldım. Benimle aynı durumda olan birçok arkadaş var maalesef vizeler çok geç sonuçlanabiliyor bu dönemde bazen gördüğüm kadarıyla...
Herkese başarılar