Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Referans Mektubu

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Dogankldmr

Referans Mektubu

Mesaj gönderen Dogankldmr » Pzr Nis 18, 2021 11:09 am

İyi günler, Türkiye'den yada Almanya'dan belirli bir kişiden veyahut kişilerden alınacak referans mektupları konsoloslukta bize yarar sağlar mı? Bir tanıdığım Almanya'dan alacağın olumsuz etkileyedebilir demişti. Bu durum nasıl değerlendirilebilir. Türkiye'den alınırsa ne kadar fayda sağlar.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Referans Mektubu

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Nis 18, 2021 11:44 am

Dogankldmr yazdı: Pzr Nis 18, 2021 11:09 am İyi günler, Türkiye'den yada Almanya'dan belirli bir kişiden veyahut kişilerden alınacak referans mektupları konsoloslukta bize yarar sağlar mı? Bir tanıdığım Almanya'dan alacağın olumsuz etkileyedebilir demişti. Bu durum nasıl değerlendirilebilir. Türkiye'den alınırsa ne kadar fayda sağlar.
Referans mektubu dediğimiz şey mesela yüksek lisans yapacaksındır,bölümdeki hocalar da senin adına onu yazarlar.Sen kime yazdıracaksın onu anlamadım ?

Dogankldmr

Mesaj gönderen Dogankldmr » Pzt Nis 19, 2021 9:32 am

Alarech yazdı: Pzr Nis 18, 2021 11:44 am Referans mektubu dediğimiz şey mesela yüksek lisans yapacaksındır,bölümdeki hocalar da senin adına onu yazarlar.Sen kime yazdıracaksın onu anlamadım ?
Yani örnek olarak şartlı kabulle gideceğim ön lisans mezunuyum lisedeki ve üniversitede ki hocalarımdan alsam bana ne kadar katkı sağlar? Yada lise hiç katkı sağlamaz mi mesela?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzt Nis 19, 2021 2:28 pm

Dogankldmr yazdı: Pzt Nis 19, 2021 9:32 am Yani örnek olarak şartlı kabulle gideceğim ön lisans mezunuyum lisedeki ve üniversitede ki hocalarımdan alsam bana ne kadar katkı sağlar? Yada lise hiç katkı sağlamaz mi mesela?
Önlisans ve liseden almanın bir şeyi değiştireceğini sanmıyorum,lisans eğitimine sıfırdan başlayacaksın zaten.Bana sorarsan gerek yok derim.

OnurS

Mesaj gönderen OnurS » Prş Nis 07, 2022 3:17 pm

merhabalar arkadaşlar, bir sorum olacaktı , yüksek lisans başvurusunda bulunacağım referans mektubu çok önemli mi ? malum hocalarımız çok kaprisli ve okullarımız uzakta ıslak imzalı almak sıkıntı . yardımcı olursanız çok sevinirim .