Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT11/9 ile Minijobber olarak çalışma

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Nur19

AT11/9 ile Minijobber olarak çalışma

Mesaj gönderen Nur19 » Cum Mar 26, 2021 1:42 pm

Merhaba arkadaşlar,

At11le 450 euronun altında Minijobber olarak calisiliyor normalde. Vergilerden muaf olduğunuz için. Benim işveren ya da Bezügestelle beni yanlışlıkla Werkstudent olarak kaydetmiş, o aylarda aok da kendimi studentische Versicherungla kaydettirdim, çünkü Werkstudentte durum farklı vergiden muaf değil isveren. Şimdi yanlış düzeltildi, tekrar Minijobberin olarak ve tekrar vergiden muafim. Tekrardan At11e geçiş yapmak istiyorum, ama AOK zorluk çıkarıyor, steuerfrei da olsanız Almanya'da 1 Euro kazandiginizda kendi Versicherungunuzu yaptırmak zorundasınız falan. Bı yasa gösterin bunu kanitlayan diyorum, yok. Diyolarki Minijobberin olduğunuzda bize bilgi gelmiyor, ama şimdi çalıştığınızı biliyoruz. Bilgi gelmiyorsa bı nedeni var yani, çünkü at11 uzerinden Betreuungun geçerliligi hala var, geçersiz olsaydı size de bilgi verilirdi mantıken Werkstudentte olduğu gibi.
Yani ben ne dersem anlatamıyorum derdimi. Forumda biri elinde yazılı belge olduğunu söylemişti AOK'dan, 450 euronun altında olduğu sürece steuerfrei olduğu için at11inin geçerli olduğunu söyleyen.
Bunun hakkında bir yasa Türkçe veya Almanca var mıdır acaba? Yada bununla alakalı bı bilgisi olan? Teşekkür ederim