Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizem bitiyor sorun olurmu?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
mfyildirim0

Vizem bitiyor sorun olurmu?

Mesaj gönderen mfyildirim0 » Cum Mar 05, 2021 12:40 pm

Merhaba, Almanyaya d tipi vize ile geldim. Vizemin bitmesine 22 gün kaldi ve ben hala oturum basvurusunda bulunmadim. Bu durum benim icin sorun olurmu?

nebileyimne

Re: Vizem bitiyor sorun olurmu?

Mesaj gönderen nebileyimne » Cmt Mar 06, 2021 12:07 am

mfyildirim0 yazdı: Cum Mar 05, 2021 12:40 pm Merhaba, Almanyaya d tipi vize ile geldim. Vizemin bitmesine 22 gün kaldi ve ben hala oturum basvurusunda bulunmadim. Bu durum benim icin sorun olurmu?
En kısa sürede başvur hocam, bekletme. Her zaman sıkıntı olmuyor ama belli olmaz. Bu konuda problem yaşamış birisi değilim şahsen, o yüzden kesin konuşamam şöyle olur böyle olur şeklinde. Ama bekletmen için ekstra bir gerekçen yoksa hemen başvurmanı tavsiye ederim.

mfyildirim0

Mesaj gönderen mfyildirim0 » Sal Mar 09, 2021 12:11 pm

Hocam randevu alamiyorum ki, dolu. Bir cozum yolu bilen varmi?

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Sal Mar 09, 2021 9:29 pm

mfyildirim0 yazdı: Sal Mar 09, 2021 12:11 pm Hocam randevu alamiyorum ki, dolu. Bir cozum yolu bilen varmi?
Alabildiğin en erken zamana al yine de. Ben de aynısını yaşamıştım, vize tarihim bittikten 8 gün sonra randevum vardı. Mail ile sordum ne yapmalıyım diye, randevu çıktısını al, o 8 gün yanında taşı, resmi belge yerine geçer demişti cevaben Auslaenderbehörde'deki görevli. Başka çözümü varsa yazan olur buraya yine ama beklemekle bir şey kazanmazsın kesinlikle, al randevuyu en erken ne zaman mümkünse, dursun kenarda.

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Sal Mar 09, 2021 9:43 pm

nebileyimne yazdı: Sal Mar 09, 2021 9:29 pm Alabildiğin en erken zamana al yine de. Ben de aynısını yaşamıştım, vize tarihim bittikten 8 gün sonra randevum vardı. Mail ile sordum ne yapmalıyım diye, randevu çıktısını al, o 8 gün yanında taşı, resmi belge yerine geçer demişti cevaben Auslaenderbehörde'deki görevli. Başka çözümü varsa yazan olur buraya yine ama beklemekle bir şey kazanmazsın kesinlikle, al randevuyu en erken ne zaman mümkünse, dursun kenarda.
Hocam sanırım durumu biraz yanlış anladım. Hiç randevu alamıyorsanız bilemiyorum, ben böyle bir problem yaşamamıştım açıkçası. Ama dediğim gibi denemeye devam etmekten başka aklıma bir çözüm gelmiyor. Geç de olsa randevu alabilirseniz bir şekilde durumu biraz kurtarabilirsiniz sanıyorum. Kolay gelsin