Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master uzaması durumunda askerlik erteleme

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
furkanarabul

Master uzaması durumunda askerlik erteleme

Mesaj gönderen furkanarabul » Çrş Oca 13, 2021 5:46 pm

Merhaba arkadaşlar ben master eğitimime 1 Eylül 2017 de başladım ve hala eğitimim devam ediyor korona nedeniyle falan uzadı ve 7.semesterımdayım tezimi 8.semesterda vericem yani yaklaşık 3.5-4 sene sürecek.

Konsoloslukta öğrenci dosyam var bana her 6 ayda bir öğrenci belgemi göndermemi söylediler normalde 31 Mart 2021 e kadar olan belgeyi gönderdim fakat e-devlette 28 Ocak 2021 e kadar askerlikle ilişkisi yoktur diyo. Aileme türkiyedeki askerlik şube şubat mart gibi askerlik yeri belli olur demiş. Konsolosluk biz sadece 3 sene falan erteleyebiliyoruz diyo türkiyedeki askerlik şube konsolosluktan bize erteleme talebi gelmesi gerekiyo falan dedi okulun uzadıysa. Bu konuda bilgisi olan varmı sonuçta Almanya bana öğrencilik hakkı veriyo ama Türkiye'nin buna süre kısıtı koyma hakkı var mı ? Bugün baya stres oldum işi tek çözebilecek yer konsolosluk galiba takip edicem durumu kaçağa düşmek istemiyorum

Ben sanıyordum ki öğrenciysem sonuçta problem olmaz öğrenci belgemi gönderirsem.Bu tarz bir durum başına gelen var mı ? o yüzden yazmak istedim belki bilgi alırım diye.

teşekkürler.

lordeagle1903

Re: Master uzaması durumunda askerlik erteleme

Mesaj gönderen lordeagle1903 » Prş Oca 28, 2021 3:27 pm

Ayni sikinti bende de olustu. BIrde mezun olduktan sonra askerligi tecil ettirebiliyor muyuz ve kac sene? Bilen arkadaslar yazarsa memnun olurum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 29, 2021 5:53 pm

1 yili gecmedigi sürece hic bir problem olmaz endise edecek birsey yok.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Pzr Oca 31, 2021 4:32 pm

Physiker yazdı: Cum Oca 29, 2021 5:53 pm 1 yili gecmedigi sürece hic bir problem olmaz endise edecek birsey yok.
28 ocakta otomatik olarak e-devlette celp geldi Van-erciş e celbim çıkmış :D En yakın askerlik şubeye başvurun diyo.

Dilekçe gönderdi konsolosluk ama işleme aldılar henüz düzeltirler diye umuyorum.

BurakAydemir

Mesaj gönderen BurakAydemir » Cum Eki 14, 2022 1:53 pm

Merhabalar, aynı durumla karşı karşıyayım. 2019 Ekim ayında 3 yıl tecil edilmişti, Ekim 2022ye kadar. Su anda e devlette en yakın askerlik şubesine başvurun yazıyor. Konsolosluk vasıtasıyla sağlık sorunlarım sebebiyle okulu zamanında bitiremediğim icin tecil uzatma dilekçesi gönderdim. Sizce uzaması olası mi? (Sınav zamanlarında Corona sebebiyle karantinada kaldım, ameliyat oldum ve sınavlara giremedim)

@furkanarabul senin durumun nasıl sonuçlandı acaba bilgi verebilir misin?

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Cmt Haz 17, 2023 3:16 pm

BurakAydemir yazdı: Cum Eki 14, 2022 1:53 pm Merhabalar, aynı durumla karşı karşıyayım. 2019 Ekim ayında 3 yıl tecil edilmişti, Ekim 2022ye kadar. Su anda e devlette en yakın askerlik şubesine başvurun yazıyor. Konsolosluk vasıtasıyla sağlık sorunlarım sebebiyle okulu zamanında bitiremediğim icin tecil uzatma dilekçesi gönderdim. Sizce uzaması olası mi? (Sınav zamanlarında Corona sebebiyle karantinada kaldım, ameliyat oldum ve sınavlara giremedim)

@furkanarabul senin durumun nasıl sonuçlandı acaba bilgi verebilir misin?
Merhaba, ne yaptınız? Benim de temmuzda askerlik var ancak vize sürecim devam ediyor hala. Nasıl uzatabilirim?