Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap ile Oturum Uzatma

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
grogu

Bloke Hesap ile Oturum Uzatma

Mesaj gönderen grogu » Cmt Oca 02, 2021 4:17 pm

Merhaba arkadaşlar,
Ben Almanya'da yüksek lisans yapıyorum. İlk başvuruda 10.500 euro ile yıllık bloke hesabımı oluşturdum ve 6 aylık vize aldım. O 6 ay dolduktan sonra yine aynı bloke hesapla vizemi 6 ay daha uzattım.
Şimdi hesabımda 5.500 euro var, sizce bununla tekrar 6 aylık vize alabilir miyim yoksa 1 yıl dolduğu için yine bir yıllık mı yatırmam gerekiyor?. Çünkü ben 6 ay sonra bir işe girerim ve o şekilde bu gerekli parayı dengelerim diye planlamıştım fakat tekrar 6 aylık uzatma başvurusunda bulunamayacağımı söyleyenler var.

Benim için bir diğer seçenek de Türkiye'deki ailemi garantör gösterip bu 5.500 ün üzerine gereken miktarı onların karşılayacağını ibraz etmek olabilir. Bu mümkün müdür?

Bu konuda bilgisi olan varsa dönüş yapabilirseniz çok sevinirim.

nyxvonsydow

Re: Bloke Hesap ile Oturum Uzatma

Mesaj gönderen nyxvonsydow » Prş Eki 14, 2021 10:57 pm

Merhaba, nasıl hallettiniz acaba?