Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALMANYADA KIRMIZI REÇETELİ İLAÇ

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
şikişiki

ALMANYADA KIRMIZI REÇETELİ İLAÇ

Mesaj gönderen şikişiki » Prş Ara 24, 2020 1:04 am

arkadaşlar merhaba türkiyede kullandığım kırmızı reçeteli ilacın almanyada alımı ne şekilde olur tekrar muayene gerekir mi? Bir de almanyaya gitmeden önce konsolosluğa belirtmem gerekir mi süreç nedir?

Acima97

Re: ALMANYADA KIRMIZI REÇETELİ İLAÇ

Mesaj gönderen Acima97 » Prş Ara 24, 2020 10:35 am

şikişiki yazdı: Prş Ara 24, 2020 1:04 am arkadaşlar merhaba türkiyede kullandığım kırmızı reçeteli ilacın almanyada alımı ne şekilde olur tekrar muayene gerekir mi? Bir de almanyaya gitmeden önce konsolosluğa belirtmem gerekir mi süreç nedir?
Bunu ben de cok merak ediyorum. Kullandığım antidepresanlar var fakat gidince napacağım hiçbir fikrim yok :( umarım bilgisi olan arkadaslar cıkar

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: ALMANYADA KIRMIZI REÇETELİ İLAÇ

Mesaj gönderen dabadee » Prş Ara 24, 2020 1:09 pm

Acima97 yazdı: Prş Ara 24, 2020 10:35 am Bunu ben de cok merak ediyorum. Kullandığım antidepresanlar var fakat gidince napacağım hiçbir fikrim yok :( umarım bilgisi olan arkadaslar cıkar
Yanında getirebildiğin kadar getir. O ilaçlari aldigina dair elinde kagitlari eksik etme. Mümkünse sana o ilaclari veren (bir terapist ise daha iyi olur) kisiden sana ingilizce bir referans mektubu yazmasini iste bu ilaclari neden aldigin, alman gerektigine dair. (Böyle kagit sunman vs.. almanlar cok önem veriyor böyle seylere) Sonra ilk aile doktoruna git durumu anlat, kagitlari göster o vermeye yanamasmaz ise ki muhtemelen verir. Vermezse bile nasil alacagini anlatir. Ama eger vermedi, nasil alacaginida anlatmadi o zaman bir terapistten randevu al durumu ona anlat, kagitlari göster. Ilaci onun yazmasini sagla. Tabi sigortan terapisti karsilarmi bilmiyorum. Normal gesetzliche, freiwilliger Versicherunglar karsiliyor