Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya‘da Kira Sözleşmesi Feshetmek

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
eandrust

Almanya‘da Kira Sözleşmesi Feshetmek

Mesaj gönderen eandrust » Sal Eki 20, 2020 4:13 pm

Merhaba, cimrilik yaparak ve kiracının koyduğu fotoğraflara inanarak bir WG buldum. Eve girmemle evden iğrenmem bir oldu. Burada kendimi güvende hissetmiyorum ve evin hijyen durumu çok rahatsız edici.

Kira sözleşmem unbefristet. Yasal olarak üç aylık bir Kündigung süresi var. Bu süre tam olarak ne demek oluyor? Yarın Kündigung mektubu yazdığımda ancak üç ay sonra mı çıkabiliyorum evden, yoksa bu üç ay içinde çıkabiliyor muyum?

Sonuç olarak evden en kısa sürede çıkmak istiyorum. Ne yapmalıyım ve başınıza böyle bir durum geldiğinde ne yaptınız? Haklarımı ve sorumluluklarımı bilmeden kiracıyla konuşmak istemiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanya‘da Kira Sözleşmesi Feshetmek

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 20, 2020 5:53 pm

Kira sözlesmesi imzalandiktan 14 gün icinde tekrar iptal ettirilebilir. 14 günü gectiyse bir an önce yazili cikis (Kündigung) verin. Yarin verirseniz en erken 31 Ocak 2021 de kira sözlesmenizin yükümlülügü biter.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 20, 2020 5:55 pm

Ayrı bir soru sormak istiyorum. WG kontratı evi gezmeden, evde kimler var tanismadan mi imzalaniyor? Arkadasin dediğinden o sonuc cikiyor biraz.

eandrust

Mesaj gönderen eandrust » Sal Eki 20, 2020 6:07 pm

Physiker yazdı: Sal Eki 20, 2020 5:53 pm Kira sözlesmesi imzalandiktan 14 gün icinde tekrar iptal ettirilebilir. 14 günü gectiyse bir an önce yazili cikis (Kündigung) verin. Yarin verirseniz en erken 31 Ocak 2021 de kira sözlesmenizin yükümlülügü biter.
Çok teşekkür ederim, dün geldim daha :D hemen kiracımla görüşmeye çalışacağım. O da tamam derse önce yurtları dolaşıyorum sonra ev bakıyorum.

eandrust

Mesaj gönderen eandrust » Sal Eki 20, 2020 6:09 pm

bawbaw yazdı: Sal Eki 20, 2020 5:55 pm Ayrı bir soru sormak istiyorum. WG kontratı evi gezmeden, evde kimler var tanismadan mi imzalaniyor? Arkadasin dediğinden o sonuc cikiyor biraz.
Yazdığımdan aptal biri olduğum sonucu da çıkıyor :D Çok hızlı hareket etmem gerekti, aksaklıkla çımıştı. WG Gesucht’ta bana en hızlı yanıtı veren kişiye olur dedim. Online imzaladım. İlk gelişim olduğu için gezme şansım yoktu.

eandrust

Mesaj gönderen eandrust » Sal Eki 20, 2020 6:10 pm

Physiker yazdı: Sal Eki 20, 2020 5:53 pm Kira sözlesmesi imzalandiktan 14 gün icinde tekrar iptal ettirilebilir. 14 günü gectiyse bir an önce yazili cikis (Kündigung) verin. Yarin verirseniz en erken 31 Ocak 2021 de kira sözlesmenizin yükümlülügü biter.
Sözleşmeyi iptal ettiğimde depozitomu geri alabilirim, değil mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 20, 2020 6:16 pm

Online gelen kira sözlesmesinde Widerrufsbelehrung veya Widerrufsrecht gibi ek bir belge varmiydi?
www.deutschstudent.com

eandrust

Mesaj gönderen eandrust » Sal Eki 20, 2020 6:24 pm

Physiker yazdı: Sal Eki 20, 2020 6:16 pm Online gelen kira sözlesmesinde Widerrufsbelehrung veya Widerrufsrecht gibi ek bir belge varmiydi?
Hayır, ek belge olmadığı gibi sözleşmede de bunu yazmamış.

eandrust

Mesaj gönderen eandrust » Çrş Eki 21, 2020 10:02 am

Küçük bir bilgi: Bütün kira sözleşmeleri 14 gün içinde iptal edilmiyor, bu sadece kiracının şu durumlarında geçerli:
-Der Vermieter ist Unternehmer
-Der Mieter ist Verbraucher
Yani üç ay daha buradayım.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 21, 2020 10:37 am

eandrust yazdı: Çrş Eki 21, 2020 10:02 am Küçük bir bilgi: Bütün kira sözleşmeleri 14 gün içinde iptal edilmiyor, bu sadece kiracının şu durumlarında geçerli:
-Der Vermieter ist Unternehmer
-Der Mieter ist Verbraucher
Yani üç ay daha buradayım.
Benden de size kücük bir bilgi. Eger bir sözlesmeyi online olarak imzaladiysaniz ve sözlesmeyle beraber Wiederrufsbelehrung yollanmadiysa 2 hafta icinde sözlesmeyi iptal etme hakkiniz var. Ama yine de ben orda kalmak zorundayim diyorsaniz siz bilirsiniz.
www.deutschstudent.com

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Sal Ara 15, 2020 11:33 pm

eandrust yazdı: Sal Eki 20, 2020 4:13 pm Merhaba, cimrilik yaparak ve kiracının koyduğu fotoğraflara inanarak bir WG buldum. Eve girmemle evden iğrenmem bir oldu. Burada kendimi güvende hissetmiyorum ve evin hijyen durumu çok rahatsız edici.

Kira sözleşmem unbefristet. Yasal olarak üç aylık bir Kündigung süresi var. Bu süre tam olarak ne demek oluyor? Yarın Kündigung mektubu yazdığımda ancak üç ay sonra mı çıkabiliyorum evden, yoksa bu üç ay içinde çıkabiliyor muyum?

Sonuç olarak evden en kısa sürede çıkmak istiyorum. Ne yapmalıyım ve başınıza böyle bir durum geldiğinde ne yaptınız? Haklarımı ve sorumluluklarımı bilmeden kiracıyla konuşmak istemiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Duisburg,köln,düsseldorf cevresindeysen. Özel yurt var iyi yere benziyor. Fiyatida uygun 350 euro ama en az 12 aylık sözleşme istiyor.istiyorsan verebilirim linki veya adresi