Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantörlük Belgesi Hk.

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
mericgur

Garantörlük Belgesi Hk.

Mesaj gönderen mericgur » Pzr Eyl 06, 2020 4:59 pm

Arkadaşlar selamlar herkese,

Önümüzdeki kış dönemi için TUM'dan master kabulu aldım. İlk dönem anladığım üzere eğitim online olacak ancak ikinci dönem yüzyüze olacağı için vize konusunda şimdiden bilgi edinmeye çalışıyorum. Şuan malesef 10000 euroyu bir araya getirmem mümkün olmadığı için garantör belgesiyle gitmeyi düşünüyorum. Ancak bir iki kişiden bavyera eyaletinin garantör belgesiyle vize vermediğini( ki bana anlamsız geldi şayet vizeyi konsolosluktan alıyoruz eyaletle bir ilişkim olmuyor) söyledi bu yüzden sizlere danışmak istedim. Bir de garantör olacak kişinin Alman vatandaşı olması mı gerekli yoksa oturum izni olan biri de olabilir mi Almanya'da çalışan? Çok teşekkür ederim herkese bol şans.

Computer_Berkay

Re: Garantörlük Belgesi Hk.

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Eyl 06, 2020 5:17 pm

Alman Vatandasi olmasi sart degil die biliyorum
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

mericgur

Mesaj gönderen mericgur » Pzr Eyl 06, 2020 6:47 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzr Eyl 06, 2020 5:17 pm Alman Vatandasi olmasi sart degil die biliyorum
Yani orda çalışan biri de bu belgeyi bize sağlayabilir

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzr Eyl 06, 2020 6:55 pm

mericgur yazdı: Pzr Eyl 06, 2020 6:47 pm Yani orda çalışan biri de bu belgeyi bize sağlayabilir
Sağlar hocam, benim garantörüm vatandaş değildi. Paraya bakar bu mevzu. Tek belgeyle gidecek: Maaş Bordrosu. İyiyse durumu direk 5 dakikada çıkartır verirler.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Eyl 06, 2020 7:01 pm

Aynen öyle
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

mericgur

Mesaj gönderen mericgur » Pzr Eyl 06, 2020 7:07 pm

Çok sağolun arkadaşlar ikiniz de. Peki bu Bavyera garantör kabul etmiyor olayı hakkında bilginiz var mı?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzr Eyl 06, 2020 7:48 pm

mericgur yazdı: Pzr Eyl 06, 2020 7:07 pm Çok sağolun arkadaşlar ikiniz de. Peki bu Bavyera garantör kabul etmiyor olayı hakkında bilginiz var mı?
Tamamen sallama bir bilgi. Bavyera bağımsızlığını ilan etti de biz mi bilmiyoruz :lol: İçini rahatlatacak bilgi: Nürnberg'de garantör belgesiyle yüksek lisansa gitmiş bir arkadaşım var. :)

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Pzr Eyl 06, 2020 8:58 pm

mericgur yazdı: Pzr Eyl 06, 2020 4:59 pm Arkadaşlar selamlar herkese,

Önümüzdeki kış dönemi için TUM'dan master kabulu aldım. İlk dönem anladığım üzere eğitim online olacak ancak ikinci dönem yüzyüze olacağı için vize konusunda şimdiden bilgi edinmeye çalışıyorum. Şuan malesef 10000 euroyu bir araya getirmem mümkün olmadığı için garantör belgesiyle gitmeyi düşünüyorum. Ancak bir iki kişiden bavyera eyaletinin garantör belgesiyle vize vermediğini( ki bana anlamsız geldi şayet vizeyi konsolosluktan alıyoruz eyaletle bir ilişkim olmuyor) söyledi bu yüzden sizlere danışmak istedim. Bir de garantör olacak kişinin Alman vatandaşı olması mı gerekli yoksa oturum izni olan biri de olabilir mi Almanya'da çalışan? Çok teşekkür ederim herkese bol şans.
Bavyera garantör belgesini kabul ediyor mu etmiyor mu bu konuda bir şey diyemem. Sadece şu konuda düzeltme yapacağım vizenizi evet konsolosluk basıp veriyor ama onlar sadece ön inceleme yapıyor ve belgelerinzi gitmeyi planladığınız yerdeki yabancılar dairesine gönderiyor. Başvurunuzla ilgili esas araştırma ve vize verip vermeme kararı oradan geliyor, ardından elçilik veya konsolosluk vizenizi pasaporta basıyor bilginiz olsun : )

mericgur

Mesaj gönderen mericgur » Sal Eyl 08, 2020 11:02 am

Başka bilgisi olan var mı özellikle bavyera meselesi hakkında

mericgur

Mesaj gönderen mericgur » Prş Eyl 17, 2020 10:37 am

Halen yanıt bulamadım. Yakın tarihlerde Garantör Belgesi ile vize almış bir arkadaş var mı yakın zamanda?