Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

18 Aylik Is Arama Vizesi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
muppo10

18 Aylik Is Arama Vizesi

Mesaj gönderen muppo10 » Çrş Ağu 26, 2020 8:34 pm

Merhaba, yakinda mezun oluyorum ve 18 aylikis arama vizesini almak icin gerekli sartlarla ilgili bilgi almak istiyorum. Bazi sayfalarda Almanyada bir üniversiteden mezun olman yeterli sorgusuz sualsiz 18 ay is arama hakkin var yaziyor, ama bazilari da "18 aylik bloke hesap gerekiyor" diyor. Bu konuda tecrübesi veya bilgisi olan var mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: 18 Aylik Is Arama Vizesi

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 27, 2020 12:58 am

Merhaha, Almanya kaldiginiz sürece geciminizi saglayacaginizi teyit etmeniz gerekiyor. O yüzden kanunen bloke hesap istenmesi gerekir. Fakat bazi yabancilar dairesi duruma göre esneklik sagliyor, örnegin 5000 euro civarinda bir bloke hesap miktariyla da oturum uzatiyorlar. Ayrica aynen ögrencilikte oldugu gibi bu sürecte yine yilda 120 gün bitirdiginiz bölümün disinda geciminizi saglamak icin calisma hakkiniz var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

muppo10

Mesaj gönderen muppo10 » Prş Ağu 27, 2020 9:56 am

Physiker yazdı: Prş Ağu 27, 2020 12:58 am Merhaha, Almanya kaldiginiz sürece geciminizi saglayacaginizi teyit etmeniz gerekiyor. O yüzden kanunen bloke hesap istenmesi gerekir. Fakat bazi yabancilar dairesi duruma göre esneklik sagliyor, örnegin 5000 euro civarinda bir bloke hesap miktariyla da oturum uzatiyorlar. Ayrica aynen ögrencilikte oldugu gibi bu sürecte yine yilda 120 gün bitirdiginiz bölümün disinda geciminizi saglamak icin calisma hakkiniz var.
Cok tesekkürler. 5000 civari bir parayi kabul etmeme durumlarinda yapilacak baska bir yöntem var mi (Verpflichtungserklärung disinda)?

stpaulifc

Mesaj gönderen stpaulifc » Cmt Eyl 05, 2020 1:22 am

Merhaba, ben de is arama vizesi konusunu arastiriyorum ancak benim okudugum kadariyla 120 gün gibi bir kisit yok, is arama vizesi sahipleri sinirsiz sekilde her iste calisabilir diye biliyorum ben.

"Während der Arbeitsplatzsuche können Sie jede (auch selbstständige) Erwerbstätigkeit ausüben."
Kaynak: https://www.international.hu-berlin.de/ ... ium/10_1_2
Physiker yazdı: Prş Ağu 27, 2020 12:58 am Merhaha, Almanya kaldiginiz sürece geciminizi saglayacaginizi teyit etmeniz gerekiyor. O yüzden kanunen bloke hesap istenmesi gerekir. Fakat bazi yabancilar dairesi duruma göre esneklik sagliyor, örnegin 5000 euro civarinda bir bloke hesap miktariyla da oturum uzatiyorlar. Ayrica aynen ögrencilikte oldugu gibi bu sürecte yine yilda 120 gün bitirdiginiz bölümün disinda geciminizi saglamak icin calisma hakkiniz var.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 06, 2020 3:37 pm

stpaulifc yazdı: Cmt Eyl 05, 2020 1:22 am Merhaba, ben de is arama vizesi konusunu arastiriyorum ancak benim okudugum kadariyla 120 gün gibi bir kisit yok, is arama vizesi sahipleri sinirsiz sekilde her iste calisabilir diye biliyorum ben.

"Während der Arbeitsplatzsuche können Sie jede (auch selbstständige) Erwerbstätigkeit ausüben."
Kaynak: https://www.international.hu-berlin.de/ ... ium/10_1_2
Arkadasin sordugu sey bambaska birsey ve cok acikca durumunu yazmis.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com