Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fiktionbescheinigung ve Seyahat kısıtlamaları

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
kristalize

Fiktionbescheinigung ve Seyahat kısıtlamaları

Mesaj gönderen kristalize » Çrş Ağu 05, 2020 4:16 pm

Herkese merhaba. Vizem Temmuz ayında bitti ve henüz okul kaydımı yaptırmamış olduğum için oturun yerine Fiktionbescheinigung belgesi verdiler. Bu belge ile seyahat kısıtlamalarına rağmen Türkiyeye gidip gelme imkanım olup olmadığını sorduğumda ise Almanya için sorun yok fakat Türkiyeden bu belge ile çıkış yapmak sorun olabiliyor dediler. Bana çok anlamsız geldi bu cevap, konu ile ilgili yakın zamanda tecrübesi olan var mı acaba?

okaraca

Re: Fiktionbescheinigung ve Seyahat kısıtlamaları

Mesaj gönderen okaraca » Prş Ağu 06, 2020 1:35 am

Arkadaşım Türkiye'den Fiktionbescheinigung belgesi ile sorun yaşamadan çıktı.
kristalize yazdı: Çrş Ağu 05, 2020 4:16 pm Herkese merhaba. Vizem Temmuz ayında bitti ve henüz okul kaydımı yaptırmamış olduğum için oturun yerine Fiktionbescheinigung belgesi verdiler. Bu belge ile seyahat kısıtlamalarına rağmen Türkiyeye gidip gelme imkanım olup olmadığını sorduğumda ise Almanya için sorun yok fakat Türkiyeden bu belge ile çıkış yapmak sorun olabiliyor dediler. Bana çok anlamsız geldi bu cevap, konu ile ilgili yakın zamanda tecrübesi olan var mı acaba?

kristalize

Mesaj gönderen kristalize » Prş Ağu 06, 2020 1:41 am

Çok teşekkür ederim

cmgns

Mesaj gönderen cmgns » Pzt Ağu 17, 2020 3:16 pm

Bu konu benim de kafamı karıştırıyor. Şu an corona sürecinde fiktionsbescheinigung ile Almanya'dan çıkmak ve geri dönmek sorun olup olmadığına dair resmi bir bilgi arıyorum ama bulamıyorum.

kristalize

Mesaj gönderen kristalize » Pzt Ağu 17, 2020 4:46 pm

Ben yabancılar daireden bu konuyla ilgili mail talep ettim. Almanyaya girişte bu belgenin hiçbir sorun yaratmayacağını söylediler.