Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiyeye Dönüş

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
hasankeser

Türkiyeye Dönüş

Mesaj gönderen hasankeser » Sal Ağu 04, 2020 10:32 am

Merhabalar,öncelikle herkesin bayramını kutlarım.

Birkaç ay önce Telc C1 sertifikamı aldım fakat şuanda Türkiyedeyim ve Eylül ayında Türkiyeye geleli 6 ay olacak. Aynı zamanda Ekim ayında da dil öğrenmek için verilen 2 sene sürem doluyor. Fakat ben 2021 senesinin Temmuzunda okul için başvuru yapmak istiyorum (ailevi durumlardan ötürü) Bu süreçte Türkiyede bulunmam gerekiyor. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde Almanyaya gidip gerekli evrak işlemlerini halletmeye çalışacağım. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor, geri dönüşte yapılması gereken şeyler nelerdir nereden öğrenebilirim?
Herkese iyi günler dilerim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Türkiyeye Dönüş

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 04, 2020 10:38 am

Bagli bulundugun yabancilar dairesine gidip kayit sildiriyorsun (Abmeldung). Ordan bir belge aliyorsun, o belgeyle varsa telefon sözlesmesi veya sigorta kaydin iptal ettiriyorsunuz. Aylik düzenli ödeme yaptigin bu tür sözlesmeleri iptal etmeden sakin dönme, ilerde büyük sorunlar yaratabilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hasankeser

Mesaj gönderen hasankeser » Sal Ağu 04, 2020 2:00 pm

Physiker yazdı: Sal Ağu 04, 2020 10:38 am Bagli bulundugun yabancilar dairesine gidip kayit sildiriyorsun (Abmeldung). Ordan bir belge aliyorsun, o belgeyle varsa telefon sözlesmesi veya sigorta kaydin iptal ettiriyorsunuz. Aylik düzenli ödeme yaptigin bu tür sözlesmeleri iptal etmeden sakin dönme, ilerde büyük sorunlar yaratabilir.

Cevabınız için teşekkürler Gürkan bey.
Sizin tecrübeleriniz neticesinde sizce seneye Telc C1 ile türkiyeden yapacağım okul başvurusu sonucu sıkıntı yaşar mıyım?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 04, 2020 4:27 pm

Geri dönüs sebebini iyi bir sekilde anlatirsaniz sorun yasayacaginizi sanmam.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hasankeser

Mesaj gönderen hasankeser » Çrş Ağu 05, 2020 12:20 pm

Physiker yazdı: Sal Ağu 04, 2020 4:27 pm Geri dönüs sebebini iyi bir sekilde anlatirsaniz sorun yasayacaginizi sanmam.
Cevabınız için teşekkür ederim Gürkan bey, iyi günler dileirm.