Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum izni ve bloke hesap

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
thebuzzsaw

Oturum izni ve bloke hesap

Mesaj gönderen thebuzzsaw » Pzr Tem 05, 2020 2:50 pm

Arkadaşlar selamlar;

Ben oturum iznine ilk kez başvurmak için yabancı dairesinden ağustos ayına randevu aldım, malum bloke hesap da göstermek lazım.
Ancak bloke hesaptaki para benim normal alman hesabıma 4 aydır her ay transfer ediliyor(vizeyi 4 ay önce almıştım), yani gösterilmesi gereken toplam 10230 euro nun nerdeyse yarısı bloke hesapta diğer yarısı benim normal para hesabımda. Ben oturum randevusunda ne göstermeliyim param olduğu kanıtı olarak.

Vize alma sırasında konsoloslukta gösterdiğim Fintiba'nın bloke hesap onay belgesini göstersem olur mu, şubat ayı tarihli o da.

Yoksa iki hesabın da dökümlerini çıktı alıp mı gideyim acaba?

Böyle bir durum yaşayan olduysa bilgi verebilirse çok yardımcı olur.

Teşekkürler...

bladeavis

Re: Oturum izni ve bloke hesap

Mesaj gönderen bladeavis » Çrş Tem 08, 2020 8:21 am

Evet tabii ki bloke hesabini gösterebilirsin zaten senin 1 yillik gecim kaynagini vize alirken o diye gosterdin yine onu gostereceksin. Ben gittigimde de 3 aylik param yatmisti hesabima, herkesin dogal olarak yatmis olacak adimini attigin aydan itibaren blokeni actirmissan yatacak o para. Oturma iznini ilk aldiginda sana basta Fintiba'nin verdigi "Blocked Account Confirmation" diye bir belge var ya icerisinde toplam paranin yazdigi, onu göster gecim kaynagi olarak, yeterli. Zaten bunun icin bloke hesap actirdin. Bir sorun olursa ki olacagini sanmiyorum, yanina yedekte bulunmasi icin "paranin yattigi hesabinin" 4 aylik hesap dökümünü de alip gidebilirsin. Ne olur ne olmaz bulunsun :)

thebuzzsaw

Mesaj gönderen thebuzzsaw » Çrş Tem 08, 2020 10:04 am

bladeavis yazdı: Çrş Tem 08, 2020 8:21 am Evet tabii ki bloke hesabini gösterebilirsin zaten senin 1 yillik gecim kaynagini vize alirken o diye gosterdin yine onu gostereceksin. Ben gittigimde de 3 aylik param yatmisti hesabima, herkesin dogal olarak yatmis olacak adimini attigin aydan itibaren blokeni actirmissan yatacak o para. Oturma iznini ilk aldiginda sana basta Fintiba'nin verdigi "Blocked Account Confirmation" diye bir belge var ya icerisinde toplam paranin yazdigi, onu göster gecim kaynagi olarak, yeterli. Zaten bunun icin bloke hesap actirdin. Bir sorun olursa ki olacagini sanmiyorum, yanina yedekte bulunmasi icin "paranin yattigi hesabinin" 4 aylik hesap dökümünü de alip gidebilirsin. Ne olur ne olmaz bulunsun :)
Selamlar hocam, cevap için teşekkürler
Ben de fintiba'nın ilk verdiği blocked account confirmation ile gitmeyi ek olarak da banka hesaplarımın dökümünü almayı düşünüyordum, yeni bloke hesap istemez inşallah :)

bladeavis

Mesaj gönderen bladeavis » Çrş Tem 08, 2020 10:05 am

Yok yok yeni bir bloke hesap istemezler, icini rahat tut bence :)

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Çrş Tem 08, 2020 5:47 pm

Bloke hesap sadece ilk girişlerde isteniyor, daha sonraki uzatmalarda son 3-4 ayın banka hesap dökümünü göstermen yeterli.

thebuzzsaw

Mesaj gönderen thebuzzsaw » Çrş Tem 08, 2020 6:16 pm

Mnrl89 yazdı: Çrş Tem 08, 2020 5:47 pm Bloke hesap sadece ilk girişlerde isteniyor, daha sonraki uzatmalarda son 3-4 ayın banka hesap dökümünü göstermen yeterli.
İlk kez oturum iznine başvuruyorum, galiba bu başvuruda bloke hesap göstermek zorunlu, normal banka hesabına(girokonto) ne diyorlar ilk başvuruda bilmiyorum açıkçası.

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Çrş Tem 08, 2020 7:52 pm

Olay son derece basit ve kolay anlaşılır:

bei erstmaliger Erteilung: zum Beispiel Sperrkonto bei einer deutschen Bank über 9.936 Euro / Verpflichtungserklärung auf amtlichem Vordruck / Stipendienbescheinigung / notariell beglaubigte Erklärung der Eltern, für die Dauer des Studiums den Lebensunterhalt zu sichern mit Nachweisen über das Einkommen der Eltern in den letzten sechs Monaten
bei Verlängerung: Kontoauszüge der letzten sechs Monate

https://service.berlin.de/dienstleistung/305244/

Diyor ki ilk başvuruda bloke hesap göstericen sonrakinde son 6 ayın (ben 3 veya 4 zannediyordum 6'ymış) banka hesap dökümü. Vizeye başvururken gösterdiğin bloke hesap konfirmasyon kağıdını burda da göstericeksin.

thebuzzsaw

Mesaj gönderen thebuzzsaw » Prş Tem 09, 2020 12:14 am

Mnrl89 yazdı: Çrş Tem 08, 2020 7:52 pm Olay son derece basit ve kolay anlaşılır:

bei erstmaliger Erteilung: zum Beispiel Sperrkonto bei einer deutschen Bank über 9.936 Euro / Verpflichtungserklärung auf amtlichem Vordruck / Stipendienbescheinigung / notariell beglaubigte Erklärung der Eltern, für die Dauer des Studiums den Lebensunterhalt zu sichern mit Nachweisen über das Einkommen der Eltern in den letzten sechs Monaten
bei Verlängerung: Kontoauszüge der letzten sechs Monate

https://service.berlin.de/dienstleistung/305244/

Diyor ki ilk başvuruda bloke hesap göstericen sonrakinde son 6 ayın (ben 3 veya 4 zannediyordum 6'ymış) banka hesap dökümü. Vizeye başvururken gösterdiğin bloke hesap konfirmasyon kağıdını burda da göstericeksin.
Cevap için sağolun, ben de vizeye başvururken gösterdiğim bloke hesap onayını göstericem, bu konfirmasyon 5 6 aylık eski diye sorun çıkarmalarından tedirgin olmuştum..(vizeye şubatta başvurdum)