Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausländerbehörde ve sigorta sorunu

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
tugce98

Ausländerbehörde ve sigorta sorunu

Mesaj gönderen tugce98 » Pzt Haz 29, 2020 4:41 pm

Arkadaşlar merhaba,

bugün vize uzatma için randevum vardı.Aslında 5 mayısta olan randevu 29 hazirana ertelenmişti ve posta ile ''Fiktionbescheinigung'' yollamışlardı.Fiktionun geçerlilik tarihi 29.10.2020'ye kadar.Ancak hala ''Sprachkursvisum'' olarak görünüyor.Bugün görüşmede adam AT/11 'e bakıp bununla uzatırsan 3 aylık almış olursun ama TK'dan sigorta yaparsan 2 yıllık vize veririm dedi.(AT/11'in son tarihi 9.ayın sonuna kadardı.) Bende tamam yapıcam dedim.Bir kağıda 20.07'ye kadar sigorta yapacağıma ve onlara postalaycağıma dair bir şey imzalattı. 106 Euro da para ödedim ama öğrenci olmama rağmen vizem hala dil kursu vizesi olarak duruyor.Bununla çalışamam dedim baktı ve çalışırsın dedi.Hakkım olmasına rağmen bir türlü öğrenci vizesine çevirmedi.Ve ayrıca birkaç gün önce gelen bir postayı bugün gördüm.Tekrar 06.07 de Ausländerbehörde randevuya çağırıyor.Daha yeni randevudan çıkmışken tekrar çağırmaları garip değil mi?

Sorum şu; TK'dan sigorta yapsam, 2 yıllık vize aldıktan sonra tekrar AT/11'e dönebiliyor muyum?

technonur

Re: Ausländerbehörde ve sigorta sorunu

Mesaj gönderen technonur » Pzt Haz 29, 2020 10:25 pm

tugce98 yazdı: Pzt Haz 29, 2020 4:41 pm Arkadaşlar merhaba,

bugün vize uzatma için randevum vardı.Aslında 5 mayısta olan randevu 29 hazirana ertelenmişti ve posta ile ''Fiktionbescheinigung'' yollamışlardı.Fiktionun geçerlilik tarihi 29.10.2020'ye kadar.Ancak hala ''Sprachkursvisum'' olarak görünüyor.Bugün görüşmede adam AT/11 'e bakıp bununla uzatırsan 3 aylık almış olursun ama TK'dan sigorta yaparsan 2 yıllık vize veririm dedi.(AT/11'in son tarihi 9.ayın sonuna kadardı.) Bende tamam yapıcam dedim.Bir kağıda 20.07'ye kadar sigorta yapacağıma ve onlara postalaycağıma dair bir şey imzalattı. 106 Euro da para ödedim ama öğrenci olmama rağmen vizem hala dil kursu vizesi olarak duruyor.Bununla çalışamam dedim baktı ve çalışırsın dedi.Hakkım olmasına rağmen bir türlü öğrenci vizesine çevirmedi.Ve ayrıca birkaç gün önce gelen bir postayı bugün gördüm.Tekrar 06.07 de Ausländerbehörde randevuya çağırıyor.Daha yeni randevudan çıkmışken tekrar çağırmaları garip değil mi?

Sorum şu; TK'dan sigorta yapsam, 2 yıllık vize aldıktan sonra tekrar AT/11'e dönebiliyor muyum?
Dönebilirsin sorun olmaz

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Pzt Haz 29, 2020 10:29 pm

technonur yazdı: Pzt Haz 29, 2020 10:25 pm Dönebilirsin sorun olmaz
denediniz mi? Bu durum sonrasında Ausländerbehörde'nin haberi olur mu?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Sal Haz 30, 2020 11:20 am

tugce98 yazdı: Pzt Haz 29, 2020 10:29 pm denediniz mi? Bu durum sonrasında Ausländerbehörde'nin haberi olur mu?
Denedim Ausländerbehörde nin haberi olmuyor. Ben zamaninda geriye dönük yaptirmistim 3 aylik sigorta paramida geri almistim