Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum uzatmasi icin gereken belgeler hakkinda

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kerem12

Oturum uzatmasi icin gereken belgeler hakkinda

Mesaj gönderen Kerem12 » Prş Haz 18, 2020 6:12 am

Merhaba arkadaslar, ben suan universitede 4.sömestrda bulunuyorum. Daha önce ilk kez 6 aylik oturumumu almanca kursuna baslarken almistim, daha sonra da okula kayit yaptirirken 2 yillik oturum vermislerdi. O zaman okula yeni kayit oldugum icin Transkript vs götürmedim. Gecen hafta yabancilar dairsinden mektup aldim. Oturum iznim 15 agustosta bitecekmis. Uzatmak icin online olarak benden istenen belgeleri yollamam gerekiyormus. Benden istenen belgeler sadece "Immatrikulationsbescheinugung", "Passkopie", "Mietvertrag", "Krankenversicherung" ve "Kontoauszüge der letzten 3 Monaten" bunun disinda da 3 sayfalik doldurmam gereken bir belge yollamislar. Benim burda anlamadigim olaylar suanlar;

1- 4.sömestrda olmama ragmen benden Transkript istememisler. Ancak ben burada okuduguma göre vize uzatmasi icin bir cok arkadasimiz transkript yolluyor. Benim de yollamam gerekir mi? Bir de 4.somestrda olmama ragmen, 3.somestrda covid olaylarindan dolayi sinavlarim ertelendi sinava giremedim. 4.somestr sinavlari da henüz baslamadi (suan okul 3.donem sinavlarini yapiyor, sinavlar ne zamana okunur bilinmez) ve 1.somestrda da okula ve almancaya yeni oldugumdan cogu sinavdan kalmistim. Yani suan Transcriptimde sadece cogunu 2.sömestrda yazdigim sinavlardan aldigim 35 ECTS var. Böyle bir transcript yollasam sorun olur mu? Yoksa zaten transcript istemiyorlar mi?

2- Maddi durum konusunda tam olarak ne istediklerini anlamadim. Son üc yila ait banka hesap dökümanlari denmis ancak bankada belirli bir para bulunmasi gerekiyor mu ya da ne kadar bulunmasi gerekiyor bu konuda hic bir bilgi vermemisler. Benim bankada gostermem gereken belli bir miktar var mi yoksa ozellikle pandemi durumundan dolayi vs yuksek meblalarda para gostermesem de kabul ederler mi? Onun disinda bana gonderilen 3 sayfalik kagitta gelirlerimi sormuslar. Türkiyedeki ailemden aylik su kadar para aliyorum desem sadece bu yeterli mi?

Cevaplariniz icin simdiden saolun :)