Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tez asamasinda calisma izni

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
maligk

Tez asamasinda calisma izni

Mesaj gönderen maligk » Pzt Haz 08, 2020 2:19 pm

Herkese merhaba,

Bildiginiz gibi Almanya‘da lisans veya yüksek lisans egitimi sonrasi 18 ay is arama iznimiz var. Benim sorum ise söyle olacak; henüz tez asamasindayken yani son semester‘deyken tam zamanli ve alanimizla ilgili is bulursak calisma iznimiz oluyor mu? Ayni sekilde, bu durumda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var mi?

Bu konuyla ilgili bilgisi veya tecrübesi olan varsa ve paylasabilirse sevinirim.

Simdiden tesekkürler.

Muhan

Re: Tez asamasinda calisma izni

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Haz 08, 2020 6:42 pm

Benim araştırmama göre tam zaman çalışma izni okulu bitirip diplomayı alanlara verirler o yüzden yarı zamanlı yani haftada 20 saat verilir yine izin. Şirketler 20 saat için alır mı bilemem ama tam zamanlı lar varken onlara göre şansın düşük tabi akraba falan varsa yanında çalışabilirsin.

maligk

Re: Tez asamasinda calisma izni

Mesaj gönderen maligk » Pzt Haz 08, 2020 7:38 pm

Muhan yazdı: Pzt Haz 08, 2020 6:42 pm Benim araştırmama göre tam zaman çalışma izni okulu bitirip diplomayı alanlara verirler o yüzden yarı zamanlı yani haftada 20 saat verilir yine izin. Şirketler 20 saat için alır mı bilemem ama tam zamanlı lar varken onlara göre şansın düşük tabi akraba falan varsa yanında çalışabilirsin.
Tesekkür ederim cevabiniz icin.