Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek lisans okuyacaklara AT 11 belgesi verilmiyor

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
onurcan

Yüksek lisans okuyacaklara AT 11 belgesi verilmiyor

Mesaj gönderen onurcan » Cum Haz 05, 2020 12:32 am

Merhabalar,

Bugun SGK'ya benim adıma AT 11 belgesi almak için ailem gitti, hatta ilgili bölümüm müdür ile konuşmuşlar ancak "almanyada okuyacak öğrencilere bu belgeyi vermiyorum" gibi bir cevap almışlar.

Almanyada yüksek lisans okuyacak öğrencilere bu belge verilmiyor mu? Daha önce böyle bir problem ile karşılaşanınız var mı?

irmak_alp

Re: Yüksek lisans okuyacaklara AT 11 belgesi verilmiyor

Mesaj gönderen irmak_alp » Cum Haz 05, 2020 12:49 am

Eğer 25 yaşını geçmediyseniz sigortalısınızdır ve vermeleri gerekir. Ben geçtiğimiz mart ayında AT/11 aldım kendi yüksek lisansım için.

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Cum Haz 05, 2020 6:53 pm

onurcan yazdı: Cum Haz 05, 2020 12:32 am Merhabalar,

Bugun SGK'ya benim adıma AT 11 belgesi almak için ailem gitti, hatta ilgili bölümüm müdür ile konuşmuşlar ancak "almanyada okuyacak öğrencilere bu belgeyi vermiyorum" gibi bir cevap almışlar.

Almanyada yüksek lisans okuyacak öğrencilere bu belge verilmiyor mu? Daha önce böyle bir problem ile karşılaşanınız var mı?
Arkadaşlar AT 11 belgesini almanız için 25 yaşından küçük,işsiz ve babanızın emekli olması gerekiyor. Iyi günler.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Cum Haz 05, 2020 7:05 pm

herrkilicaslan yazdı: Cum Haz 05, 2020 6:53 pm Arkadaşlar AT 11 belgesini almanız için 25 yaşından küçük,işsiz ve babanızın emekli olması gerekiyor. Iyi günler.
babanızın emekli olması dışındakiler doğru

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Cum Haz 05, 2020 7:29 pm

kdemir yazdı: Cum Haz 05, 2020 7:05 pm babanızın emekli olması dışındakiler doğru
Babamın emekli olup olmadığını sormuştu emekli diyince heh tamam diyr yanıt aldım. O yüzden emekli olması gerektiğini düşünüyorum. Ya da babanız sgk lı olması gerekli diyelim.

onurcan

Mesaj gönderen onurcan » Pzt Haz 08, 2020 8:30 am

herrkilicaslan yazdı: Cum Haz 05, 2020 7:29 pm Babamın emekli olup olmadığını sormuştu emekli diyince heh tamam diyr yanıt aldım. O yüzden emekli olması gerektiğini düşünüyorum. Ya da babanız sgk lı olması gerekli diyelim.
Benim babam ile resmi olarak bir bağım yok. Şuan annemin sigortasından yararlanıyorum ve o henüz emekli olmadı. Bu şartlarda alamıyor muyum yani?

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Pzt Haz 08, 2020 8:44 am

onurcan yazdı: Pzt Haz 08, 2020 8:30 am Benim babam ile resmi olarak bir bağım yok. Şuan annemin sigortasından yararlanıyorum ve o henüz emekli olmadı. Bu şartlarda alamıyor muyum yani?
Kesin ve net bir bilgi için Kartal SGK nın telefon numarasını ara ve yurtdışında master yspacağım at 11 belgrsi almak istiyorum diye söyle onlar sana durumu açıklarlar. Kendini anlatırsın orada net cevap verirler ben öyle yapmıştım