Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans için askerlik tecili hakkında

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
makca

Re: Yüksek Lisans için askerlik tecili hakkında

Mesaj gönderen makca » Pzt Eyl 14, 2020 6:50 pm

boredmercury yazdı: Pzt Eyl 14, 2020 6:32 pm Merhaba herkese,

Öncelikle herkese verdiği bilgiler için teşekkürler.

Benim aralık 2020'ye kadar tecilli görünüyor askerliğim, ve her şey yolunda giderse Ekim-Kasım gibi Almanya'da yüksek lisansa başlıyorum.

Anladığım kadarıyla bu durumda benim ekstra bir şey yapmam gerekmiyor sanırım doğru mu? Bilen birisi teyit edebilirse ok mutlu olurum :)
Benim bildiğim kadarıyla yok, lisanstan yeni mezun olmuş ve hiç tecil yaptırmadıysanız belki muayene/yoklama tarzı bir işlem yaptırmış olmanız gerekir olsa olsa diye düşünüyorum emin olmamakla birlikte. İsterseniz yine de askerlik şubenizi arayıp bir sorun yine de.

boredmercury

Re: Yüksek Lisans için askerlik tecili hakkında

Mesaj gönderen boredmercury » Çrş Eyl 16, 2020 1:56 pm

makca yazdı: Pzt Eyl 14, 2020 6:50 pm Benim bildiğim kadarıyla yok, lisanstan yeni mezun olmuş ve hiç tecil yaptırmadıysanız belki muayene/yoklama tarzı bir işlem yaptırmış olmanız gerekir olsa olsa diye düşünüyorum emin olmamakla birlikte. İsterseniz yine de askerlik şubenizi arayıp bir sorun yine de.
Cevabınız için çok teşekkürler. Lisans mezuniyetim sonrası gidio muayene oldum tecil ettirdim şu an Aralık 2020'ye kadar tecilliyim. Öncesinde gidersem sorun omayacak gibi duruyor. Çok sağ olun :)