Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Evlilik

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
zombiebat

Evlilik

Mesaj gönderen zombiebat » Prş Mar 26, 2020 2:27 pm

Sadece 2 ay süreli Fiktionbescheinigungum var ve bu sebeple erken evlilik yapacaktik fakat malum bütün Standesamt lar kapali. Elimde bütün evraklar hazir Berlin türk konsoloslugundaydim ve evlenme ehliyet belgesi duzenlediler. Sizce Ausländerbehörde bana ekstra Fiktionsbescheinigung verir mi? :?:

akin@

Re: Evlilik

Mesaj gönderen akin@ » Pzt Mar 30, 2020 11:33 am

Benimde ayın 27snde elmshorn standesamt nikahım var izmirde vize bekliyorum ama ne olacagını hiç bilmiyorum

cananmrv

Mesaj gönderen cananmrv » Cum Oca 22, 2021 2:01 am

Merhaba,

acaba Ausbildung icin oturum izni olan birinin (§16a) almanya da evlenmesi mümkün mü. Yani TR ye gitmeden tekrar vizeye basvuru yapmadan?

mertmurtaza

Mesaj gönderen mertmurtaza » Cmt Oca 23, 2021 11:56 pm

cananmrv yazdı: Cum Oca 22, 2021 2:01 am Merhaba,

acaba Ausbildung icin oturum izni olan birinin (§16a) almanya da evlenmesi mümkün mü. Yani TR ye gitmeden tekrar vizeye basvuru yapmadan?
Merhaba;

Oturum süren bitmeden evlenirsen, izin türünü değiştirebilirsin Türkiye'ye dönmeden. Aşağıdaki linkten hangi tür, hangi türe değiştirilebiliyor yazıyor.

https://www.bamf.de/SharedDocs/Anlagen/ ... nFile&v=17

mertmurtaza

Mesaj gönderen mertmurtaza » Cmt Oca 23, 2021 11:58 pm

zombiebat yazdı: Prş Mar 26, 2020 2:27 pm Sadece 2 ay süreli Fiktionbescheinigungum var ve bu sebeple erken evlilik yapacaktik fakat malum bütün Standesamt lar kapali. Elimde bütün evraklar hazir Berlin türk konsoloslugundaydim ve evlenme ehliyet belgesi duzenlediler. Sizce Ausländerbehörde bana ekstra Fiktionsbescheinigung verir mi? :?:
Merhaba;

Eğer durumunu düzgün anlatırsan evet ekstra süre verirler. Başvurdum ama kapalılar bunlarda belgelerim diye sunarsan evet ekstra süre alırsın.