Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturma izni için gerekli sigorta belgesi(AT-11)

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
strats

Oturma izni için gerekli sigorta belgesi(AT-11)

Mesaj gönderen strats » Pzt Mar 09, 2020 2:21 pm

Herkese merhabalar, dünden beri araştırmama rağmen net cevap bulamadığım ve yarın auslanderbehörde'ye gitmek zorunda olduğum için yeni konu açmak mecburiyetinde kaldım. Şu an Berlin'de master öğrencisiyim ve vizem bu ayın 31'inde bitiyor. Ekim ayında geldiğimde AOK'dan Versicherungsbescheinigung ve Krankenversicherungsrecht(AT-11 geçerliliği ile aynı tarihler yazıyor) belgelerini almıştım. Şimdi ben vize uzatmak için gittiğimde Versicherungsbescheinigung belgesi yeterli olur mu yoksa Nisan başlangıçlı AT-11 belgemle AOK'dan yeni bir döküman(güncel Krankenversicherungsrecht gibi) almam gerekir mi? Veya AT-11'in orijinali ile mi gitmem gerekir? Şimdiden teşekkür ederim.
En son strats tarafından Pzt Mar 09, 2020 2:27 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.