Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum almada sigorta sorunu

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Heisenbergg

Oturum almada sigorta sorunu

Mesaj gönderen Heisenbergg » Prş Mar 05, 2020 3:59 pm

Merhabalar , yaklaşık 4 aydır almanyadayım ve mayıs ayında vize sürem doluyor . Buraya şartlı kabulle geldim ve bulunduğum okuldaki hazırlık kursundan ayrılıp özel Testdaf kursuna kayıt oldum . Sorum şu ben buraya at11 le geldim ve belgenin süreside mayısta doluyor şu an şartlı kabulle geldiğim okulda da olmadığım için yeni at11 belgesi alamayacağım gelecek dönem bölüme başlayıncaya kadar . Sizce bu ara süreçte nasıl bir sigorta yapmalıyım ? Özel sigorta sıkıntı oluşturur mu gelecek yıl at11 e geçince ? Oturum almak ne kadar sürüyor ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: Oturum almada sigorta sorunu

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Mar 08, 2020 5:02 pm

Merhaba,
Üniversiteye kayitli örenci misin yoksa dil kursu statüsünde ögrenci misin ?
Eger dil kursundaysan özel sigortalardan yaptirabilirsin, randevu sonrasi iptal edebilirsin bir ay ödeyip.
Üniversitedeysen AOK TK gibi sigorta sirketlerine gitmen gerecek.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Heisenbergg

Re: Oturum almada sigorta sorunu

Mesaj gönderen Heisenbergg » Pzr Mar 08, 2020 8:53 pm

Staatsmann yazdı: Pzr Mar 08, 2020 5:02 pm Merhaba,
Üniversiteye kayitli örenci misin yoksa dil kursu statüsünde ögrenci misin ?
Eger dil kursundaysan özel sigortalardan yaptirabilirsin, randevu sonrasi iptal edebilirsin bir ay ödeyip.
Üniversitedeysen AOK TK gibi sigorta sirketlerine gitmen gerecek.
dil kursu öğrencisiydim şimdi ordan ayrıldım başka özel bir kursa başlıyacağım . O zaman dediğiniz gibi oturum aldıktan sonra iptal edebilirim ? Burdaki hazırlık sürecim nisan da biticek testdafı verdikten sonra ve sonrasında tr ye dönmeyi düşünüyorum . Sizce bana 1 yıllık oturum verirler mi ? yada üniversite başlayıncaya kadar? Başvurularımı tr den yapıcağım