Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ögrenci Oturumuyla Tam Zamanli Calisma

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Asdfg

Ögrenci Oturumuyla Tam Zamanli Calisma

Mesaj gönderen Asdfg » Pzt Şub 24, 2020 6:31 pm

Merhaba arkadaslar,

Ben Almanya´ya geleli 2 sene oldu dili falan hallettim Üniversiteye basladim bir kez bölüm degistirdim ama mutlu degilim burada o yüzden calismak istiyorum önümüzdeki kis dönemi de Türkiye´ye dönmek istiyorum. Isi buldum ama aklimi kurcalayan bikac soru var. Ricam lütfen bilgisi olanlar yazsin.

1- Tam zamanli calistigimda kesilen vergileri Türkiye´ye dönerken geri alabilir miyim? Rentenversicherung alabiliyormusum ama digerlerini bilmiyorum.

2- Yabancilar ofisi durumu erken farkedip beni sinir disi edebilir mi? Oturumum gelecek sene nisana kadar var(04.2021) Nisani beklemeden ayrilmayi dusunuyorum.

3- Nisana kadar kalirsam oturum uzatma görusmesine gittigim takdirde beni ne gibi durum bekliyor direkt sinirdisi mi ederler?