Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

oturum - AT-11

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
cavdartarlasi

oturum - AT-11

Mesaj gönderen cavdartarlasi » Pzt Şub 24, 2020 2:42 pm

arkadaşlar selam, yüksek lisans için almanyadayım ve oturum için randevum var. istenen belgelerde sağlık sigortasına ilişkin belge var. AT-11'imi AOK'ya teslim etmiştim. AOK'ya sorduğumda bizden sigortalı değilsiniz belge veremeyiz diyorlar. mantıken onlardan almam gerekmiyor mu, başka bir yol var mı?

bir de AT-11'im 6 aylıktı herkesinki gibi, şu an 5. aydayım yani o süreyi aşarak oturum vermeleri gerekiyor. bunda sıkıntı yaşanıyor mu? teşekkkürler.

Kullanıcı avatarı
eylulugvn

Re: oturum - AT-11

Mesaj gönderen eylulugvn » Prş Mar 12, 2020 8:45 pm

ben de oturum uzatmak için yeni AT11 belgemle(türkiyeden biri sizin için alıp postalayabilir) AOK'ya gittim ilk başta verdikleri belgeyi değil de Bescheinigung über Betreuungszeiten belgesi verdiler. Auslandör Behörde de kabul etti. gerekirse aoknın eyalet ofisiyle görüşün küçük yerdekiler dünyadan bir haber.
deutsches bier ist gesünder als brokkoli :!: