Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Izni Hakkinda

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Welt

Oturum Izni Hakkinda

Mesaj gönderen Welt » Pzr Şub 16, 2020 3:19 am

Öncelikle herkese merhaba.

Su an Hamburg Üniversitesi'nde 3. siniftayim. Haziran ayinda evlenecegim. Bu sebepten ötürü Nürnberg sehrine tasinmak zorundayim. Adresimi nikahtan sonra Nürnberg'e tasidiktan sonra Nürnberg'teki yabancilar dairesinde randevuya gittigimde oturum ve calisma iznimin uzatilma durumu hemen sonuclanir mi yoksa dosyalarimin Hamburg yabancilar dairesinden gelmesi beklenipte bana yeni bir randevu mu verirler?
(Calisma iznimden bahsetmemin sebebi su an calistigim firmanin subelerinden birinde 2.5 senedir midi-job olarak calisiyorum. Ancak Nürnberg'teki subesinde nikahtan sonra tam zamanli calisma sansini bana sundular)

Tesekkürler

TRueS

Re: Oturum Izni Hakkinda

Mesaj gönderen TRueS » Pzr Şub 16, 2020 12:12 pm

Esiniz alman vatandasi ise hemen islemlere baslarsiniz.
Dosyalarinizi beklemeyeceklerdir, cünkü size yeni bir dosya acilacak eger alman biriyle evlendiyseniz.
Vizenizin ve oturumunuzun türü degisecek.
Yaklasik 8-12 hafta sürüyor.

Welt

Mesaj gönderen Welt » Pzr Şub 16, 2020 1:25 pm

TRueS yazdı: Pzr Şub 16, 2020 12:12 pm Esiniz alman vatandasi ise hemen islemlere baslarsiniz.
Dosyalarinizi beklemeyeceklerdir, cünkü size yeni bir dosya acilacak eger alman biriyle evlendiyseniz.
Vizenizin ve oturumunuzun türü degisecek.
Yaklasik 8-12 hafta sürüyor.
Teşekkürler cevabınız için.

Kendisi Almanya doğumluancak süresiz oturma izni var. Türk vatandaşı. Bu durum herhangi bir dezavantaj teşkil eder mi? Daha mı uzun sürer oturum iznimin sonuçlanması? Kendisine ait evi de var, çalışıyor da.

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Pzr Şub 16, 2020 2:47 pm

Türk vatandaslari icin bildigim kadariyla sizin oturumunuz degismiyor.
Ayni olay benim de basima gelmis, esimin alman olmasi dolayisiyla yirtmistim. :)
Yine de bi danisin. Islem süresi aynidir, degisiklik olacagini sanmiyorum.