Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AUSLÄNDERBEHÖRDE

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
mesut11

AUSLÄNDERBEHÖRDE

Mesaj gönderen mesut11 » Cum Oca 24, 2020 12:55 pm

Arkadaşlar essende 4 ayı geçkin bir süredir anmeldung ve otorum başvuru TARİHİ için beklemekteyim(almanyaya 4 ekim 2019 da geldim(direk master için))

Bundan dolayı dusiburga taşınma kararı aldım , duisburgta 1 nisandan başlayan kira sözleşmem var.

Duisburg ausländerbehörde , allah razı olsun essen gibi yapmadı ,1 günde döndü ve 14 nisana hem anmeldung hemde oturum uzatma için termin tarihi verdi.

Lakin bu almanyanın en belalı , insanın hergün kafasını en az yarım saat meşgül eden behörde, (allah belasını versin) 10200 euro bloke hesap istedi.

Ekimden beri bloke hesabımı kullandığımdan dolayı bu parayı göstermem mümkün değil, 4 aydır da termin bekliyorum çalışma iznimi almak için.

5100 civarı göstersem nasıl bir cevap alırım?

BirFacitas

Re: AUSLÄNDERBEHÖRDE

Mesaj gönderen BirFacitas » Cum Oca 24, 2020 1:52 pm

10200 olayi Hannover'e de geldi. O yüzden yapabilecegin birsey yok ama 5100 e de 1 senelik oturum belki verirler, yani burada veriyorlar. Randevudan once gidip konusmani tavsiye ederim, mutlaka ogrenciler icin bi canli konusma servisi vardir.
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

gokturktunahan

Mesaj gönderen gokturktunahan » Cum Oca 24, 2020 2:17 pm

mesut11 yazdı: Cum Oca 24, 2020 12:55 pm Arkadaşlar essende 4 ayı geçkin bir süredir anmeldung ve otorum başvuru TARİHİ için beklemekteyim(almanyaya 4 ekim 2019 da geldim(direk master için))

Bundan dolayı dusiburga taşınma kararı aldım , duisburgta 1 nisandan başlayan kira sözleşmem var.

Duisburg ausländerbehörde , allah razı olsun essen gibi yapmadı ,1 günde döndü ve 14 nisana hem anmeldung hemde oturum uzatma için termin tarihi verdi.

Lakin bu almanyanın en belalı , insanın hergün kafasını en az yarım saat meşgül eden behörde, (allah belasını versin) 10200 euro bloke hesap istedi.

Ekimden beri bloke hesabımı kullandığımdan dolayı bu parayı göstermem mümkün değil, 4 aydır da termin bekliyorum çalışma iznimi almak için.

Garantör belgesi bu bu işi çözebilir mi ? Belki birilerinden bulabilirseniz para göstermenize gerek kalmayabilir belki . Ama tam olarak hakim değilim yabancılar şubesinin çalışma şekline.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 24, 2020 2:31 pm

Garantör bulabilirsen bloke hesapta bir para göstermene gerek kalmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mesut11

Mesaj gönderen mesut11 » Cum Oca 24, 2020 9:32 pm

Yok malasef garantör bulamam. Gelmeden denedim ,şimdi sorcağım kişi kalmadı zaten , başka şehirde sadece kontratlık ev kiralandığını duydum(formalite olarak) müllheim da böyle yapan var mı acaba? Nasıl bulabilirim. Yurtta kaldığım için kontratı iptal edemiyorum(sadece döneme belli bir süre kala mümkün, o süre geçti)

mesut11

Mesaj gönderen mesut11 » Cum Oca 24, 2020 10:08 pm

Arkadaşlar stueernummer olmadan minijob ta çalışabilir miyim?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt Oca 25, 2020 12:43 am

mesut11 yazdı: Cum Oca 24, 2020 10:08 pm Arkadaşlar stueernummer olmadan minijob ta çalışabilir miyim?
Çalışamazsın, ama steuernummer sana Finanzamt'dan direkt gönderilen bir şey. Ben Anmeldung yaptıktan 3-4 gün sonra postayla evime gelmişti. Süreci hızlandırmak için adres kaydını yaptıktan sonra Finanzamt'a gidip öğrenebilirsin sanırım. Çalışma izni vizende var ayriyetten, ben vizeyle çalışıyorum. Vizende yazan 16.3 maddesi çalışmayla alakalı.

https://dejure.org/gesetze/AufenthG/16.html

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cmt Oca 25, 2020 1:59 am

Rigwald yazdı: Cmt Oca 25, 2020 12:43 am Çalışamazsın, ama steuernummer sana Finanzamt'dan direkt gönderilen bir şey. Ben Anmeldung yaptıktan 3-4 gün sonra postayla evime gelmişti. Süreci hızlandırmak için adres kaydını yaptıktan sonra Finanzamt'a gidip öğrenebilirsin sanırım. Çalışma izni vizende var ayriyetten, ben vizeyle çalışıyorum. Vizende yazan 16.3 maddesi çalışmayla alakalı.

Rigwald,merhaba dostum. Benim vizemde de nur s.16 yaziyor,bu calisabilecegim anlamina mi geliyor?Üniversiteden kabul alip geldim ve suan onun kursuna gidiyorum.Yabancilar subesine gidip bu hakkimi sordugumda bana dil kursumdan dolayi calisamayacagim söylendi.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt Oca 25, 2020 12:09 pm

yusufjosef yazdı: Cmt Oca 25, 2020 1:59 am Rigwald,merhaba dostum. Benim vizemde de nur s.16 yaziyor,bu calisabilecegim anlamina mi geliyor?Üniversiteden kabul alip geldim ve suan onun kursuna gidiyorum.Yabancilar subesine gidip bu hakkimi sordugumda bana dil kursumdan dolayi calisamayacagim söylendi.
Selam Yusuf dostum. Tam olarak ne yazıyor ve yüksek lisans-lisans olup olmadığını söyleyebilir misin? Hatırladığım kadarıyla yüksek lisanstın, bu yüzden çalışma hakkın tabi ki var. Lisans da olsan çalışabilirsin. Sadece dil öğrenmeye gelenlere var o engel diye biliyorum.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Cmt Oca 25, 2020 4:46 pm

mesut11 yazdı: Cum Oca 24, 2020 12:55 pm Arkadaşlar essende 4 ayı geçkin bir süredir anmeldung ve otorum başvuru TARİHİ için beklemekteyim(almanyaya 4 ekim 2019 da geldim(direk master için))

Bende 4 aydan fazladır Essen'de Termin bekliyorum ve oturumum 3 ay önce bitti.Buna rağmen hala Termin vermediler.Essen'den nefret ediyorum :D Bochum'da lisansa başlayacağım için orada yurt sözleşmesi yaptım ve diğer ay Bochum'a taşınıyorum.Umarım orada hemen uzatabilirler ya da en azından Fiktionbescheinigung verirler.Essen bu soruna biran önce çözüm bulmalı 4 aydır Ülke dışına çıkamıyorum, Türkiye'ye gidemiyorum,çalışamıyorum.Aslında hepimizin toplanıp şikayetçi olması gerekiyor.
Buarada kira sözleşmen Duisburg'ta Nisan'da başlamasına rağmen nasıl hemen Termin aldın? Henüz taşınmadan bu mümkün mü?

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Cmt Oca 25, 2020 4:49 pm

yusufjosef yazdı: Cmt Oca 25, 2020 1:59 am Rigwald,merhaba dostum. Benim vizemde de nur s.16 yaziyor,bu calisabilecegim anlamina mi geliyor?Üniversiteden kabul alip geldim ve suan onun kursuna gidiyorum.Yabancilar subesine gidip bu hakkimi sordugumda bana dil kursumdan dolayi calisamayacagim söylendi.
Bana'da Ausländerbehörde aynısını söyledi ama gidip çalıştım.Kursum bitmişti ama benim.Dil sınavına hazırlanıyordum.Kursa gidip bittiğine dair '' Ferienbescheinigung'' diye bir belge istedim.McDonalds'ta minijob olarak çalışmaya başladım.Ama kurs henüz bitmemişse mümnkün olmayabilir.

mesut11

Mesaj gönderen mesut11 » Pzr Oca 26, 2020 8:09 pm

tugce98 yazdı: Cmt Oca 25, 2020 4:46 pm Bende 4 aydan fazladır Essen'de Termin bekliyorum ve oturumum 3 ay önce bitti.Buna rağmen hala Termin vermediler.Essen'den nefret ediyorum :D Bochum'da lisansa başlayacağım için orada yurt sözleşmesi yaptım ve diğer ay Bochum'a taşınıyorum.Umarım orada hemen uzatabilirler ya da en azından Fiktionbescheinigung verirler.Essen bu soruna biran önce çözüm bulmalı 4 aydır Ülke dışına çıkamıyorum, Türkiye'ye gidemiyorum,çalışamıyorum.Aslında hepimizin toplanıp şikayetçi olması gerekiyor.
Buarada kira sözleşmen Duisburg'ta Nisan'da başlamasına rağmen nasıl hemen Termin aldın? Henüz taşınmadan bu mümkün mü?
Mailde durumumu anlattıktan sonra kira sözleşmesinin ekleyip en yakın tarihe termin istedim, en erken nisandan sonra verebileciklerini belirtip ,14 nisana termin verdi

mesut11

Mesaj gönderen mesut11 » Pzr Oca 26, 2020 8:10 pm

Rigwald yazdı: Cmt Oca 25, 2020 12:43 am Çalışamazsın, ama steuernummer sana Finanzamt'dan direkt gönderilen bir şey. Ben Anmeldung yaptıktan 3-4 gün sonra postayla evime gelmişti. Süreci hızlandırmak için adres kaydını yaptıktan sonra Finanzamt'a gidip öğrenebilirsin sanırım. Çalışma izni vizende var ayriyetten, ben vizeyle çalışıyorum. Vizende yazan 16.3 maddesi çalışmayla alakalı.

Anmeldung yapamadım malasef, steuernummer yı anmeldung yapmadan alabilmenin bir yolu var mı?

enginteymur

Mesaj gönderen enginteymur » Cmt Şub 15, 2020 8:05 pm

Physiker yazdı: Cum Oca 24, 2020 2:31 pm Garantör bulabilirsen bloke hesapta bir para göstermene gerek kalmaz.
Physiker merhaba, biraz alakasız olacak fakat forumda aradığım zaman Köln’de adres kaydı ve oturum ile alakalı pek fazla sonuç çıkmadı. Aynı zamanda çok fazla bilgi kirliliği olduğu için size sormak istedim.

Ben vizemi yeni elime aldım ve Siegen’da yüksek lisans yapıp Köln’de ikamet edeceğim. Özellikle son zamanlarda Köln’de adres kaydı ve oturum yapanlar ile ilgili bir yazı bulamadım :( Acaba bununla ilgili herhangi bir yazı var mı forumda?
Teşekkür ederim şimdiden.

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Prş Mar 14, 2024 5:07 am

BirFacitas yazdı: Cum Oca 24, 2020 1:52 pm 10200 olayi Hannover'e de geldi. O yüzden yapabilecegin birsey yok ama 5100 e de 1 senelik oturum belki verirler, yani burada veriyorlar. Randevudan once gidip konusmani tavsiye ederim, mutlaka ogrenciler icin bi canli konusma servisi vardir.
Merhaba BirFacitas. Bende Hannover e taşınmayı düşünüyordum. Ama söylediklerinden sonra kararsız kaldım. İki sorum var cevaplarsan sevinirim.
Hannover auslenderbehörde si yine bloke hesap mı istiyor? Bloke hesap için hiç param yok. Teilzeit çalışıyorum şuanda.
Ve kaç yıllık oturum veriliyor?
Bilgin varsa cevaplarsan sevinirim. Ona göre taşınıp tasinamayacagima karar vereceğim.