Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ARD Vergisi icin mektup

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
yusufjosef

ARD Vergisi icin mektup

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Oca 09, 2020 12:48 pm

Arkadaslar merhaba.Ben Almanya‘ya geleli neredeyse 3 ay oldu ve suan kaldigim odaya tasinali da 2 ay oldu.Ilk geldigim ayin 2 haftasi anmeldung yapmamistim daha sonra geri kalan 2 haftada gecici bir anmeldung yapmistim.Kisacasi suan bu odada kalmaya baslayali 2 ay oldu.Ben bu vergi ile ilgili ne gecici anmeldung yaptigim yerde ne de burda hic bir sekilde bir mektup almadim.Nedendir bu? Ariyip bir sekilde ulasip sorgulamali miyim?Toplam 3 ay oldu Almanya‘ya geleli.Bizim WG‘de paylasilarak ödeniyor ama bana daha mektup gelmedigi icin ben nasil ödeyecegim bilmiyorum,ne yapmaliyim?Simdiden tesekkürler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: ARD Vergisi icin mektup

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 09, 2020 9:21 pm

WG ödüyorsa düzenli olarak sorun yok. Kim ödüyorsa onun GEZ numarasi üzerinden kayit yaptirabilirsin internetten. Tasinma tarihini, adini soyadini vs o GEZ numarasi adi altinda kaydettiriyorsun. Fazladan bir ödeme yapmamis olursun bu sekilde.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cum Oca 10, 2020 1:53 am

Yusuf dostum kafaya takman gereken bir şey yok, bizim bir hikaye var ya şu mağarada yazıyormuş merak etme onlar seni bulur diye. ARD de aynı bizim bordo bereliler gibi er geç buluyorlar, boşuna teslim olma. :D Ekim başında Anmeldung yaptım Aralık 20 de beni buldular, ama benim de ev sahibim ödüyor onun numarasını yazıp geri postaladım.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cmt Oca 11, 2020 3:01 am

Arkadaslar cevaplariniz icin cok tesekkürler.Icim rahatladi acikcasi.Bunu düsünüp duruyordum,hani ödemek degil sorun her seyi düzenine göre yapmak lazim o yüzden mektubu bekliyordum ama WG‘de ödendigi icin ben de öyle yapacagim yani internet sitesi üzerinden.Tekrardan tesekkür ediyorum.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzr Oca 12, 2020 9:35 pm

Staatsmann yazdı: Prş Oca 09, 2020 9:21 pm WG ödüyorsa düzenli olarak sorun yok. Kim ödüyorsa onun GEZ numarasi üzerinden kayit yaptirabilirsin internetten. Tasinma tarihini, adini soyadini vs o GEZ numarasi adi altinda kaydettiriyorsun. Fazladan bir ödeme yapmamis olursun bu sekilde.
Staatsman,rahatsiz ediyorum ama bir sorum olacakti.Ben daha önce hic bir mektup almadim vergiyle ilgili bu nedenden dolayi bir numara varmis istenen o bende yok.Nasil internet üstünden kayidimi yaptirabilirim acaba?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Oca 13, 2020 12:15 pm

https://www.rundfunkbeitrag.de/buergeri ... x_ger.html

Burada
"Sie sind bereits mit einer Wohnung angemeldet? *" kismina suan oturdugun dairede GEZ ödeyenin kayitli olduugu numarayi (Beitragsnummer *) yaziyorsun.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzt Oca 13, 2020 8:27 pm

Staatsmann yazdı: Pzt Oca 13, 2020 12:15 pm https://www.rundfunkbeitrag.de/buergeri ... x_ger.html

Burada
"Sie sind bereits mit einer Wohnung angemeldet? *" kismina suan oturdugun dairede GEZ ödeyenin kayitli olduugu numarayi (Beitragsnummer *) yaziyorsun.
Bu secenegi“Ja“ olarak isaretledim ve daha sonra bu Beitragsnummer geldi,onu da yazdiktan sonra gelen ödeme kisminda wie bisher isaretledim ve bitti.Dogrudur degil mi?Baska yapmam gereken bir sey var mi? Tekrardan tesekkürler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Oca 15, 2020 3:17 am

Suana kadar GEZ ödeyen arkadasin kayitli numarasini yazdiysan islem dogru ve tamamdir. O numara altinda kayitlisin artik. Baska yere tasindiginda yine benzer islemi yapacaksin; varsa ödeyen biri onun numarasina gecis yapacaksin ya da kendin ödeyeceksin.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cum Oca 17, 2020 3:20 am

Staatsmann yazdı: Çrş Oca 15, 2020 3:17 am Suana kadar GEZ ödeyen arkadasin kayitli numarasini yazdiysan islem dogru ve tamamdir. O numara altinda kayitlisin artik. Baska yere tasindiginda yine benzer islemi yapacaksin; varsa ödeyen biri onun numarasina gecis yapacaksin ya da kendin ödeyeceksin.
Tamam cok tesekkür ederim,dediginiz gibi yaptim.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzt Oca 27, 2020 2:09 pm

Staatsmann yazdı: Çrş Oca 15, 2020 3:17 am Suana kadar GEZ ödeyen arkadasin kayitli numarasini yazdiysan islem dogru ve tamamdir. O numara altinda kayitlisin artik. Baska yere tasindiginda yine benzer islemi yapacaksin; varsa ödeyen biri onun numarasina gecis yapacaksin ya da kendin ödeyeceksin.
Staatsman,merhaba.Dedigin gibi yaptim fakat simdi bana da beitragsnummer geldi.Evde zaten birinin beitragsnummer si var.Ne yapmam gerekli bu durumda?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Oca 27, 2020 2:43 pm

Kendi numarani evde ödeyen numara altinda kayit yaptirmayi dene. Ben zaten bu numara altinda ödüyorum de.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzt Oca 27, 2020 3:14 pm

Staatsmann yazdı: Pzt Oca 27, 2020 2:43 pm Kendi numarani evde ödeyen numara altinda kayit yaptirmayi dene. Ben zaten bu numara altinda ödüyorum de.
Bunu nasil yapabilirim peki?Posta mi yazip göndermeliyim?