Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tu berlin yardım lütfen

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
taskiran00

Tu berlin yardım lütfen

Mesaj gönderen taskiran00 » Pzr Oca 05, 2020 2:22 am

Merhaba
Benim a1 seviye almancam var.Açıklise mezunuyum.Türkiye de işletme bölümü kazanıp Berlin Teknik Üniversitesine geçiş yapmak istiyorum.Ama şurda bir sorum var ; B1 kadar türkiye de gelip studienkolleg eğitimine mi başvuracağım ? yoksa dil hazırlık eğitimine mi başvuracağım ? ikisini de mi alacağım tam anlayamadım.Ayrıca üniversite sınavı sonuçları başvuru tarihlerine yetişmiyor. Bu nasıl çözülebilir ? Studienkollek veya dil hazırlık kursuna yaz dönemi için mi başvuru yapacağım ? ertesi sene eylül de direk üniversiteye başlamak için ? Ya da direk normal başvuru mu yapacağım . Yardımınız için şimdiden sağolun.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Tu berlin yardım lütfen

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 06, 2020 1:08 pm

Eger yeni cikan Acik lise denkligi kanuna göre Stk yapman gerekiyorsa Türkiye de B1 i bitirip o sekilde Studienkolleg icin basvuru yapacaksin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com