Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

iş yerlerine başvuru için diploma denkliği

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
hasret26

iş yerlerine başvuru için diploma denkliği

Mesaj gönderen hasret26 » Çrş Ara 11, 2019 3:17 am

merhaba almanya'ya geleli 1.5 yıl oldu dil sınavlarınıda verip c1 seviyesini aldım. almanya'da master yapmayı düşünüyordum fakat diploma notum düşük diye kararımı değiştirdim. bahçeşehir üniversitesi elektrik ve elektronik mühendisliğinden mezunum 2017 yılında. bölümüm %100 ingilizceydi. denklik var mı diye kontrol ettim ve bahçeşehir üniversitesinin denkliği kabul edilmekte.

sorum şu: iş başvurularına başlayacağım 2020 de ki yasa değişikliğini kullanarak vizemi iş arama vizesi olarak değiştireceğim(4 ay sonra). üniversite diplomam ingilizce , almanca çevirisini de yaptırdım. bir iş başvurusunda bu mkm tarzı berlinde olan devletin resmi kurumuna diplomamı gönderip denklik belgesi almam gerekiyor mu ? bir iş yerine üniversite diplomamı,cv,niyet mektubu tarzı belgeleri göndermem yeterli olur mu? yoksa bu diploma denklik belgesi olmadan olumlu sonuç almam zor mu?

diploma denklik belgesini yaptırmak zorunda mıyım? bunu şu sebepten soruyorum bu süreç 3 ay sürüyormuş ayrıca 200 euro ödemem gerekiyor. hem süreç çok uzun hem de ücret burda çalışmadığımdan biraz yüksek geliyor. konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

hasret26

Re: iş yerlerine başvuru için diploma denkliği

Mesaj gönderen hasret26 » Cum Ara 13, 2019 3:45 pm

bilgisi olan yok mu ? yardımcı olabilecek ? :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 13, 2019 4:24 pm

Diploman icin denklik basvurusu yapman gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

BüşraÇ

Mesaj gönderen BüşraÇ » Cmt Ara 21, 2019 11:30 am

Denklik basvurusu nereye yapılmalı?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzt Ara 23, 2019 8:54 pm

Bu sorunu cozerseniz burada paylaşabilir misiniz?

bigmouse

Mesaj gönderen bigmouse » Sal Ara 24, 2019 4:49 am

Merhaba,
Ben kendi diplomamin denkligi için Arbeits Agentura danismaya gitmiştim bu islerle ZAB (zentral Annerkennungsburo Bonn) in ilgilendigini soylemislerdi. Oraya mail yazdim bosuna zahmet etme senin diploman gecersiz dediler.
https://www.kmk.org/zab/zentralstelle-f ... ntakt.html

Bir mail yaz sana bir kaç icinde geri dönüş yaparlar. Ama tabi silversterden sonra.

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Çrş Ara 25, 2019 4:04 pm

anabinden alınan belge geçerli olmuyor mu yoksa onun üstüne yapılması gereken bir şey mi bu?

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Prş Ara 26, 2019 12:43 pm

Anabin belge vermez, bilgi verir. Denklik merkezleri var
Eyaletlerin oralara basvuru yapacaksiniz.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Haz 08, 2020 5:58 pm

bigmouse yazdı: Sal Ara 24, 2019 4:49 am Merhaba,
Ben kendi diplomamin denkligi için Arbeits Agentura danismaya gitmiştim bu islerle ZAB (zentral Annerkennungsburo Bonn) in ilgilendigini soylemislerdi. Oraya mail yazdim bosuna zahmet etme senin diploman gecersiz dediler.
https://www.kmk.org/zab/zentralstelle-f ... ntakt.html

Bir mail yaz sana bir kaç icinde geri dönüş yaparlar. Ama tabi silversterden sonra.
Hocam Anabin de araştırdım h+ yazıyor bende aynı durumdayım. Bide kısmi denklik alırsam kaç ders eksik sayılır tahminen makşne mühendisliği cumhuriyet üniversitesi

refik23

Mesaj gönderen refik23 » Sal Haz 09, 2020 11:43 pm

Öncelikle merhaba sayfaya yeni üye oldum. Ben de yaklaşık 8 aydır Almanya'dayim. Denklik başvuru işlemleri için bulunduğunuz yerdeki Agentur für Arbeit a mail atarsaniz(anerkannung-in-deutschland.de adresinde gerekli iletişim bilgileri mevcut, sorumlu kişilerin iletişim adresleri var) onlar sizi yönlendiriyorlar. Ben danismanimin yönlendirmesiyle ücreti devletin karşılaması için Chemnitz e belgelerimi gönderdim. Cevap gelir gelmez denklik için başvuru yapicaz.
Edit: yarı denklik veya tam denklik işlemleri için en iyi yöntem başvuruyu yapıp istenilen duruma göre hareket etmek bence. Cevap gelmeden yorum yapmak çok isabetli olmaz