Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT 11 ile calismak

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Hopelesslinguist

AT 11 ile calismak

Mesaj gönderen Hopelesslinguist » Pzt Kas 25, 2019 6:04 pm

Herkese merhaba umarim dogru yere baslik acmisimdir :(

Oncelikle kendimden bahsedeyim. Ben Frankfurt’ta master yapiyorum ve saglik sigortasi olarak AT 11 kullaniyorum. Bu sigortayla yaz boyunca ogrenci olarak calistim hic sorun yasamadim. Fakat, is degistirdim (part time olarak calisip buyuk ihtimal limit olan 450 euronun uzerinde Kazanacagim) ve yeni sirketim AT 11 belgesinin yeterli olmadigini ve bir Alman sigortasi yaptirmam gerektigini soyluyor. Bu durumda ben ne yapmaliyim? AOK’ya gidip sigortam olduguna dair kanit niteliginde belge mi istesem yoksa sigorta mi yaptirmak zorundayim? Oyleyse bu sigorta ogrenci sigortasi mi olmali yoksa calisan mi? Kafam baya karisik yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Iyi gunler!