Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 ile Almanya'da geçirilen hastalığın kaydı

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
dontdoit

AT-11 ile Almanya'da geçirilen hastalığın kaydı

Mesaj gönderen dontdoit » Prş Kas 14, 2019 11:37 pm

Selam arkadaşlar,
ben Almanya'da okuyorum, bu sömestr başladım. Sömestr başlangıç partisinde içkiyi biraz fazla kaçırmışım, bayılmışım falan hatırlamıyorum. Ambulansı aramışlar, hastaneye kaldırılmışım. Hastanede uyandım. AT-11'im var. Hastane masrafını AT-11 ile karşılamak istiyorum ancak ailemin bu şekilde hastaneye düştüğümü bilmesini istemiyorum. Benim sonum olurdu bu.

Sorum şu: AT-11 ile karşılanmış hastane masraflarının kaydı SGK tarafından tutuluyor mu? Ailem bu masrafı görür mü? Sadece masraf olsa sorun değil ateşlendim falan derim, ancak "Alkol zehirlenmesi" falan fistan yazmasın istiyorum. Bilen varsa ve cevaplarsa çok sevinirim.

Esenlikler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: AT-11 ile Almanya'da geçirilen hastalığın kaydı

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 15, 2019 1:49 am

Gecmis olsun.
Konuya hakim degilim ama hic zannetmiyorum aileye haber verilsin.
Ailen bilse de bence dert etmemelisin. En kötü iki üc seyi karistirinca midem rahatiszlandi dersin, ya da arkadasim Türkiyeden raki getirmis onu ictim dersin, malüm özel hayata müdahale vergilerinden dolayi insanlar kendileri üretiyor rakiyi.

Ha ailen alkol kullandigini hic bilmiyorsa artik söyleme zamani geldi o zaman :)
Tekrardan gecmis olsun.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

dontdoit

Re: AT-11 ile Almanya'da geçirilen hastalığın kaydı

Mesaj gönderen dontdoit » Cum Kas 22, 2019 2:16 am

Teşekkür ederim, Staatsmann.
Ailem alkol içtiğimi kesinlikle bilmemeli, bu konu üzerinde uzun uzun düşünmüştüm zaten. Annem çok üzülür üzüntüden ölebilir bile, biraz hasta zaten.

+up. Bilen birileri varsa, yazarsa çok sevinirim