Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Asker Tecili Hakkında

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Timeus

Asker Tecili Hakkında

Mesaj gönderen Timeus » Cum Kas 08, 2019 3:18 am

Merhabalar, ben geçen sene istanbulda özel bir üniversitede diş hekimliğine kaydolup 1 sene eğitim görmüştüm ve bu nedenle 8 yıllık tecil yapılmıştı. Bu sene almanyaya gelirken Türkiyedeki eski üniversitem ile ilişik kesmedim, sadece parayı ödemedim ve geldim. Burda eğitim ateşeliğine gidip tecil yaptırmak istediğimde okulu dondurduğum veya ilişik kestiğime dahil benden bir belge istediklerini fark ettim. E devlet sistemi üstünde pasif öğrenci olarak gözüküyorum, türkiyeye girerken bir sorun olur mu ? Sizce ne yapmalıyım. Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: Asker Tecili Hakkında

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 08, 2019 4:04 am

Sorun olmaz. Polis veya Bekci tarafindan GBT yapilirsa ve yoklama kacagi cikarsan yine de sorun olmaz. Bir forum doldurup iyi günler diyorsun, o kagidin ya fotografini ya da kopyasini aliyorsun (almasan da olur) ama bir daha kontrol olursa onu gösteriyorsun GBT'ye baslamadan... Ikametgahin neredeyse oranin ya askerlik subesine ya da konsolosluk egitim atesesine gidip askerligini tecil ettiriyorsun..

Pasif ögrenci oldun diye tecilini iptal ederler mi bilmiyorum.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari