Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erasmus (Hibesiz) Vize Uzatma

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
cera

Erasmus (Hibesiz) Vize Uzatma

Mesaj gönderen cera » Prş Kas 07, 2019 3:12 pm

Oncelikle herkese merhabalar.

Guz donemi Erasmus(hibesiz) kapsamında Almanya'dayim. Vizem maalesef 2 ay sonra geldigi icin burdaki universitenin pek çok kaydini kacirdim ayni zamanda oryantasyon vb gibi etkinliklere katilamadigim icin epey yalnız kaldım. Vizem geç gelmesine ragmen yine 6 aylık bir vize vermişler bitisi nisan ayında ve çok arada bir zamanda kaldı. Dolayisiyla ikinci donem icinde vizemi uzatmak ve bahar doneminde de kalmak istiyorum. D tipi vizeyi uzatma imkanım var mi? Varsa tekrar Turkiyeye donup mu başvuru yapmam gerekiyor yoksa buradaki yabancılar dairesinden mi? Daha once Boyle bir seyi deneyimlemis ya da bilgi sahibi kisiler var mi aramızda? Arastirdim ama soru işaretlerimi giderecek bilgilere ulasamadim.

Tesekkurler şimdiden

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Erasmus (Hibesiz) Vize Uzatma

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 08, 2019 11:49 am

Üniversiteden yaz dönemi de kayitli olacagina dair bir belge alirsan Almanya daki yabancilar dairesi oturumu uzatir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com