Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anmeldung - AOK

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
awake4242

Anmeldung - AOK

Mesaj gönderen awake4242 » Sal Eki 22, 2019 12:03 am

Merhabalar,

AOK'tan sigorta yaptırırken öncesinde anmeldung (adres kaydı) yaptırmış olmam gerekiyor mu? Geçici bir süre arkadaşımda kalacağım kendi kiraladığım bir yer henüz yok bu bana AOK'ta ve okul kaydında sıkıntı çıkarır mı?

Rigwald

Re: Anmeldung - AOK

Mesaj gönderen Rigwald » Sal Eki 22, 2019 5:52 am

awake4242 yazdı: Sal Eki 22, 2019 12:03 am Merhabalar,

AOK'tan sigorta yaptırırken öncesinde anmeldung (adres kaydı) yaptırmış olmam gerekiyor mu? Geçici bir süre arkadaşımda kalacağım kendi kiraladığım bir yer henüz yok bu bana AOK'ta ve okul kaydında sıkıntı çıkarır mı?
Merhaba hocam, ben ilk geldiğimde de durumum sizinle aynıydı; okulumda TK binası vardı oraya gittim, durumu izah ettiğimde sıkıntı olmaz dediler, arkadaşımın adresini verdim. AOK laga luga yaparsa TK ya git. Ama bir sıkıntı yaşayacaksın; banka hesabı isteyecekler eğer at11li değilsen, bunu da N26 dan hesap açıp onun IBANini vererek halledebilirsin.

awake4242

Re: Anmeldung - AOK

Mesaj gönderen awake4242 » Çrş Eki 23, 2019 6:08 pm

Teşekkür ederim.