Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli Kabul ve dil kursu almis birisinin isci vizesi almasi ?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Cemo375

Sartli Kabul ve dil kursu almis birisinin isci vizesi almasi ?

Mesaj gönderen Cemo375 » Cmt Eki 12, 2019 3:33 pm

Herkese Selamlar

Ben su an Almanyadan şartlı kabul aldim ancak burda duz lise mezunu olmadigim icin StudienKolleg egitimine tabii tuttular Almanya da ozel bir dil kursuna odememi yaptim 6 aylik bi program (konaklamayi halamin yanina yapacagim) A1 Almancam var aralikta A2 yi alacagim ardindan B1 programini da alacagim daha sonra sertifika sonrasin da vize basvurusu yapacagim bu muhtemelen 2020 Yaz aylarini bulacak ama dedigim gibi kabul aldim ve simdiden kurs odememi vs yaptim ancak isci vizesi cok kafama yatti calismayi seven birisiyim kafama su takildi ben dil kursuna basladigim da boyle bi talepte basvuruda avukat vs araciyla yapabiliyor muyum ?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Re: Sartli Kabul ve dil kursu almis birisinin isci vizesi almasi ?

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Eki 12, 2019 6:37 pm

Isci oturumu icin calisma iznin olmasi ve en az 1 yil boyunca kesintisiz sekilde ayni is yerinde calisman gerekiyor. Dil kursu sürecinde genelde calisma izni verilmiyor. Ama alirsan ve bir is yerine girip 1 seneni doldurursan hakkin olur.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Cemo375

Mesaj gönderen Cemo375 » Pzr Eki 13, 2019 1:50 am

Yorumunuz icin tesekkur ederim zaten bende o sekilde biliyordum ama isci vizesi tipinde cevirim yapilabiliyorsa hos olurdu benim icin zaten uni da calisacagim mutlaka nasil elde edebilirim acaba dil kursu suresin de onu merak ediyorum is auslanderbehorde ye bakiyorsa bilemedim bide sonuc olarak calisma iznim yok benim ilk basta bi sirket firma esnafla anlasmam mi gerekiyor daha sonrasinda sanirim polis burosuna gidicem

muratlogos

Mesaj gönderen muratlogos » Pzt Kas 11, 2019 8:34 am

Cemo375 yazdı: Cmt Eki 12, 2019 3:33 pm Herkese Selamlar

Ben su an Almanyadan şartlı kabul aldim ancak burda duz lise mezunu olmadigim icin StudienKolleg egitimine tabii tuttular Almanya da ozel bir dil kursuna odememi yaptim 6 aylik bi program (konaklamayi halamin yanina yapacagim) A1 Almancam var aralikta A2 yi alacagim ardindan B1 programini da alacagim daha sonra sertifika sonrasin da vize basvurusu yapacagim bu muhtemelen 2020 Yaz aylarini bulacak ama dedigim gibi kabul aldim ve simdiden kurs odememi vs yaptim ancak isci vizesi cok kafama yatti calismayi seven birisiyim kafama su takildi ben dil kursuna basladigim da boyle bi talepte basvuruda avukat vs araciyla yapabiliyor muyum ?
Merhabalar hayırlı olsun öncelikle. Bende şartlı kabul veren okulları araştırıyordum yorumunuzu gördüm. Hangi üniversiteden alabildiniz acaba? Ben lisans makine mühendisliği arayışı içindeyim.