Giris yapamayanlarin dikkatine
  • Sifremi unuttum özelligini kullanarak yeni sifre talebinde bulunmalisiniz.
    • Öncelikle gelen maildeki linke tiklayip, yeni sifreyi aktif hale getirin
    • Daha sonra maildeki yeni sifre ile giris yapin.
    • Yeni sifre belirlemek icin giris yaptiktan sonra buraya tiklayin
  • Mail adresi güncel olmadigi icin maili alamayanlar bu baslik altinda cözüme ulasabilirler.
  • Buradan yeni sistemle ilgili hata, sikayet, tavsiye, memnuniyet vs gibi konularda fikrinizi iletebilirsiniz.

Auslaenderbehörde Görüsme

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
baytar.muhammed

Auslaenderbehörde Görüsme

Mesajgönderen baytar.muhammed » Çrş Eki 09, 2019 5:31 pm

Arkadaşlar merhaba ,
Temmuz ayında girdiğim Testdaf sınavını geçtim fakat belgem eylül ayında geldiği için başvuru süresi çoktan bitmişti . Ruhr Uni Bochum'da da bekleme listesindeyim . Halihazırda Blokeli hesap açmış bulunuyorum ve elimde testdaf ı geçtiğime dair belge var ve Almanya'daki ilk yılım daha dolmadı. Bu şartlarda henüz elimde bir kabul belgesi yokken auslaenderbehörde benim oturmumu uzatır mı ? Haftaya randevum olduğu için bu başlığı açıyorum . Bilgisi olan arkadasların cevabını bekliyorum .

Teşekkürler.
ulashes

Re: Auslaenderbehörde Görüsme

Mesajgönderen ulashes » Çrş Eki 09, 2019 6:53 pm

Bu konuda sıkıntı yapmana gerek yok. Öncelikle eski şartlı kabullerine bir göz atabilirsin , çünkü bazıları 1-2 yıl geçerli olabiliyor yani sana bir kaç semesterlık kabul hakkı verebiliyorlar. Eğer böyle bir durum yoksa olduğu gibi anlatırsın sana peki bir sonraki semester a kadar ne yapacaksın diye sorabilirler buna da üniversiteleri araştırıp , onları ziyaret etmek istediğini ve yerinde bilgi almak istediğini söyleyebilirsin ve bu süre zarfında almancanı ilerleteceğini söylersin. Kolay gelsin
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.
baytar.muhammed

Re: Auslaenderbehörde Görüsme

Mesajgönderen baytar.muhammed » Prş Eki 10, 2019 11:02 pm

Çok teşekkür ederim bu sabah itibariyle red aldım master için artık okul bakacağımı söyleyeceğim umarım bir kaç aylık da olsa oturum alabilirim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir