Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize uzatmak

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
berkaybilir

Vize uzatmak

Mesaj gönderen berkaybilir » Cmt Ağu 10, 2019 1:41 am

Merhaba,yeni yasaya göre öğrenciler için yıllık bloke hesap ücreti 10.236 euro yani aylık 853 euro oldu.Kafam takılan ise şu,bu şekilde 10.236 euro ile 1 yıl vizemizi aldık diyelim.Paranın yarısı kadar olduğunda 6 ay kadar vizemiz uzuyormuş ve şunu sormak istiyorum mesela 2.559 euro 853x3 yani 3 aylık ihtiyacımızı karşılayacak paramız olduğunda 3 ay mı uzuyor vizemiz? 853 euro 1 ay şeklinde mi yoksa 6 ay - 12 ay gibi sistem mi var?

Emre_

Re: Vize uzatmak

Mesaj gönderen Emre_ » Cmt Ağu 10, 2019 4:05 am

Belirli bir sistem yok , hesabında 3 aylık para var 3 aylık uzatalım demiyorlar. Şehirden şehre değişiyor istenilen miktar. En doğru bilgiyi gittiğin ya da gitmek istediğin yerin sorumlu yabancılar dairesinden öğrenirsin.

berkaybilir

Mesaj gönderen berkaybilir » Cmt Ağu 10, 2019 10:56 pm

Emre_ yazdı: Cmt Ağu 10, 2019 4:05 am Belirli bir sistem yok , hesabında 3 aylık para var 3 aylık uzatalım demiyorlar. Şehirden şehre değişiyor istenilen miktar. En doğru bilgiyi gittiğin ya da gitmek istediğin yerin sorumlu yabancılar dairesinden öğrenirsin.
Anladım,teşekkürler.

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Prş Eyl 05, 2019 7:33 pm

Merhaba ,
vizeyle ilgili birkaç sorunum var hangi başlığa yazsam bilemedim buraya yazayım.
2020 Şubatta 2 yıllık vizem dolmuş olacak. Kasımın 5 inde şuanki vizem bitiyor , 12 eylülde testdaf a gireceğim. Yüksek ihtimalle geçeceğim sınavı .Sonra B2 ile Hochschule Mainz'a Sommer Semester için başvuracağım (bölüm b2 ile kabul ediyor) .Ancak vizem Şubatta bittiği için o zaman kadar sadece kabul belgemi ve sertifikamı gösterebileceğim yabancılar dairesine , öyle bir durumda benden muhtemelen okula kayıt belgesini isteyecekler 5 Kasımda biten vizemi uzatmam için .Ama nisanda başlıyor dönem , sanırsam kayıtlar da mart sonunda , böyle bir durumda şubata kadar okula kayıt yaptıramamış oluyorum bana vize verirler mi yoksa türkiyeye mi dönmek zorunda kalıcam. Nisanda başlayacağım %100 , istediğim üni olmazsa FHWS den Winter Semester için kabul almıştım fakat istediğim bölüm ve üni olmadığı için kayıt yaptırmadım. Sommer Semester için oraya tekrar başvuru yapıp nisanda oraya da başlayabilirim , Mainzdan kabul alamazsam. Durum biraz korkutmaya başladı beni , sınava çalışamaz oldum. Aynı şeyi yaşayan birisi varsa veya bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

- Diğer bir sorum ise ; eğer ki uzatmıyorlarsa vizeyi , türkiyeye dönen kişiler üniye kayıt yaptıktan sonra tekrar Öğrenci vizesi alabiliyor mu , yoksa bidaha Almanyaya vize alamıyor mu ?

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Cum Eyl 06, 2019 6:02 pm

atakanata yazdı: Prş Eyl 05, 2019 7:33 pm Merhaba ,
vizeyle ilgili birkaç sorunum var hangi başlığa yazsam bilemedim buraya yazayım.
2020 Şubatta 2 yıllık vizem dolmuş olacak. Kasımın 5 inde şuanki vizem bitiyor , 12 eylülde testdaf a gireceğim. Yüksek ihtimalle geçeceğim sınavı .Sonra B2 ile Hochschule Mainz'a Sommer Semester için başvuracağım (bölüm b2 ile kabul ediyor) .Ancak vizem Şubatta bittiği için o zaman kadar sadece kabul belgemi ve sertifikamı gösterebileceğim yabancılar dairesine , öyle bir durumda benden muhtemelen okula kayıt belgesini isteyecekler 5 Kasımda biten vizemi uzatmam için .Ama nisanda başlıyor dönem , sanırsam kayıtlar da mart sonunda , böyle bir durumda şubata kadar okula kayıt yaptıramamış oluyorum bana vize verirler mi yoksa türkiyeye mi dönmek zorunda kalıcam. Nisanda başlayacağım %100 , istediğim üni olmazsa FHWS den Winter Semester için kabul almıştım fakat istediğim bölüm ve üni olmadığı için kayıt yaptırmadım. Sommer Semester için oraya tekrar başvuru yapıp nisanda oraya da başlayabilirim , Mainzdan kabul alamazsam. Durum biraz korkutmaya başladı beni , sınava çalışamaz oldum. Aynı şeyi yaşayan birisi varsa veya bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

- Diğer bir sorum ise ; eğer ki uzatmıyorlarsa vizeyi , türkiyeye dönen kişiler üniye kayıt yaptıktan sonra tekrar Öğrenci vizesi alabiliyor mu , yoksa bidaha Almanyaya vize alamıyor mu ?
Merhaba, benimde vizem ekim sonu bitiyor ve 18 ayım dolmuş olucak.Dil kursu vizesi mi seninde? Bana Essen Ausländerbehörde'deki kadın geçen sefer ''dil kursu vizesi 2 yıllık değildir 18 aylıktır,sınavı bu süreçte geçmelisin!' dedi.11 Eylülde Dsh ya gireceğim ve ekimde bende vize görüşmesine gideceğim.Eğer sınavı geçemezsem vizemi bir dönem daha uzatırlar mı sence? Bir Vorbereitungskurs a kayıt,sınav kaydı falan göstersem? Essen uniden kabulümde var.Yani kadın üstüne basa basa dil kursu için tanınan süre 18 ay demişti :(

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Cum Eyl 06, 2019 6:28 pm

tugce98 yazdı: Cum Eyl 06, 2019 6:02 pm Merhaba, benimde vizem ekim sonu bitiyor ve 18 ayım dolmuş olucak.Dil kursu vizesi mi seninde? Bana Essen Ausländerbehörde'deki kadın geçen sefer ''dil kursu vizesi 2 yıllık değildir 18 aylıktır,sınavı bu süreçte geçmelisin!' dedi.11 Eylülde Dsh ya gireceğim ve ekimde bende vize görüşmesine gideceğim.Eğer sınavı geçemezsem vizemi bir dönem daha uzatırlar mı sence? Bir Vorbereitungskurs a kayıt,sınav kaydı falan göstersem? Essen uniden kabulümde var.Yani kadın üstüne basa basa dil kursu için tanınan süre 18 ay demişti :(
Benımki sprachkurs / studium visum dil kursu vizesi 9 aylık oluyor ve ulusal vize olmuyor diye biliyorum. Herkese farklı birşeyler söylüyorlar. Ben sınavı geçeceğim muhtemelen ama okula kayıt yaptıramamış olacağım için şubata kadar 2 yılım dolmuş olcak, o zaman Fikyionbescheinung verip okula kaydına kadar beklerler mi bilmiyorum. Bir arkadaşımın vizesini 24+3 ay olarak uzattılar, ben hessen eyaletindeyim , belki burdaki süreç farklı işliyor da olabilir. Bazı arkadaşlarıma 1,5 sene hakkınız var dendiğini bende hatırlıyorum ama malesef ....(son vizemi uzatmaya gittiğimdr 9 ayım dolmuştu bana kayıt yaptırmalıydın okula demişlerdi , vize süremiz 2 yıllık bana vize vermeniz gerekiyor daha 15 ay kadar daha dedim sonra 1 senelik vize vermişlerdi şefleriyle konustuktan sonra . Almancan iyiyse googledan 16. Abs 1. Seile yı okuyabilirsin . Bu bizim oturum türümüz oluyor

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Cum Eyl 06, 2019 7:28 pm

atakanata yazdı: Cum Eyl 06, 2019 6:28 pm Benımki sprachkurs / studium visum dil kursu vizesi 9 aylık oluyor ve ulusal vize olmuyor diye biliyorum. Herkese farklı birşeyler söylüyorlar. Ben sınavı geçeceğim muhtemelen ama okula kayıt yaptıramamış olacağım için şubata kadar 2 yılım dolmuş olcak, o zaman Fikyionbescheinung verip okula kaydına kadar beklerler mi bilmiyorum. Bir arkadaşımın vizesini 24+3 ay olarak uzattılar, ben hessen eyaletindeyim , belki burdaki süreç farklı işliyor da olabilir. Bazı arkadaşlarıma 1,5 sene hakkınız var dendiğini bende hatırlıyorum ama malesef ....(son vizemi uzatmaya gittiğimdr 9 ayım dolmuştu bana kayıt yaptırmalıydın okula demişlerdi , vize süremiz 2 yıllık bana vize vermeniz gerekiyor daha 15 ay kadar daha dedim sonra 1 senelik vize vermişlerdi şefleriyle konustuktan sonra . Almancan iyiyse googledan 16. Abs 1. Seile yı okuyabilirsin . Bu bizim oturum türümüz oluyor
Benim vizemde aynı seninki ile.Eyaletten eyalete hatta şehirden şehire değişiyor gerçekten.Memura da bağlı biraz diye düşünüyorum.Essen'deki kadın biraz sert ve ciddi bir kadındı.Bende 2 yıllık hakkım yok mu dedim hayır 18 ay dedi :( yani umarım sınavı geçerizde böyle sıkıntılar çıkmaz...Bence sınavı geçersen geri göndermezler okula kadar beklerler yani sorun olacağını sanmıyorum.

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Cum Eyl 06, 2019 8:08 pm

tugce98 yazdı: Cum Eyl 06, 2019 7:28 pm Benim vizemde aynı seninki ile.Eyaletten eyalete hatta şehirden şehire değişiyor gerçekten.Memura da bağlı biraz diye düşünüyorum.Essen'deki kadın biraz sert ve ciddi bir kadındı.Bende 2 yıllık hakkım yok mu dedim hayır 18 ay dedi :( yani umarım sınavı geçerizde böyle sıkıntılar çıkmaz...Bence sınavı geçersen geri göndermezler okula kadar beklerler yani sorun olacağını sanmıyorum.
Dann drucke ich uns die Daumen 😊 hakkımızda hayırlısı , sana da başarılar diliyorum. görüşmenin nasıl geçtiğini belirtirsen sevinirim buraya sonrasında.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Cum Eyl 06, 2019 8:40 pm

atakanata yazdı: Cum Eyl 06, 2019 8:08 pm Dann drucke ich uns die Daumen 😊 hakkımızda hayırlısı , sana da başarılar diliyorum. görüşmenin nasıl geçtiğini belirtirsen sevinirim buraya sonrasında.