Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

einwohnermeldeamt

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
extravaganza

einwohnermeldeamt

Mesaj gönderen extravaganza » Çrş Ağu 07, 2019 8:51 pm

merhaba arkadaslar
almanyaya giriş yaptıktan ne kadar sure içerisinde Einwohnermeldeamt a kayıt yaptırmak gerekiyor? gelince iki hafta icinde diyorlar fakat ornegin ev bulamadıysam nasıl olacak? ev bulduktan sonraki iki hafta icinde mi gitmek gerekiyor yoksa?
çok teşekkürler!

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: einwohnermeldeamt

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 07, 2019 9:30 pm

extravaganza yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 8:51 pm merhaba arkadaslar
almanyaya giriş yaptıktan ne kadar sure içerisinde Einwohnermeldeamt a kayıt yaptırmak gerekiyor? gelince iki hafta icinde diyorlar fakat ornegin ev bulamadıysam nasıl olacak? ev bulduktan sonraki iki hafta icinde mi gitmek gerekiyor yoksa?
çok teşekkürler!
Merhaba,

1-2 hafta içinde kayıt yaptırmalısın. Eğer ev bulamayacağını düşünüyorsan, en azından kayıt için randevu alıp durumunu açıklamalısın. Bazı eyaletlerde direkt cezai işlem uygulanırken bazıları daha esnek davranabiliyor. Bu yüzden direkt gidip "Ben hala ev arıyorum, size güncel durumumdan bahsetmek adına buradayım." diyebilirsin.
Düşünsene pasaport kontrolünden geçtin, birkaç aydır Almanya'da hayalet gibi takılıyorsun. Sonra bir anda ev buldun ve kayıt yaptırmak istedin. "3 aydır nerelerdesin?" dese memur ne gibi mantıklı bir cevabın olabilir mesela? Bunu da düşünmek gerek.

Vize aldık, okula kayıt yaptık ama sorunlar maalesef bitmeyebiliyor :) kolay gelsin!
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Çrş Ağu 07, 2019 9:31 pm

Ev bulduktan sonra 2 hafta, çok problem yapmazlar.1 aya kadar anlayışları var ama o süreden sonra anmeldung yapmadığın için ceza ödeme ihtimalin varr

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 07, 2019 9:45 pm

Not düşeyim: Köln'e Almanya'da başka bir şehirden taşındıktan sonra 4-5 ay kayıtsız yaşadım, başka çarem yoktu, buna rağmen ceza ödemedim ama bu senin ödemeyeceğin anlamına gelmiyor. Gerçekten şanslıydım.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

extravaganza

Mesaj gönderen extravaganza » Çrş Ağu 07, 2019 10:19 pm

Çok teşekkür ederim ikinize de! Paderborn a tasinacagim bende ama nasıl oluyor çok da bir fikrim yok. umarım kolayca hallolur.