Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okul Uzamasi ve Oturum Uzatma Sorunsali

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
selen

Okul Uzamasi ve Oturum Uzatma Sorunsali

Mesaj gönderen selen » Sal Tem 30, 2019 10:01 pm

Merhaba arkadaşlar,
ben dün oturum uzatmak için yabancılar ofisine gittim. Okulumun uzayacağını söyledim, bu dönem aslında son dönemim olması gerekiyordu. Sonra bana dedi ki bi belge almam gerekiyormuş Prüfungsamttan sonra onlara bildirmem gerekiyormuş, çünkü sistemde okulun son döneminde gözüküyorum ve okul bittikten sonraki 18 ay iş arama vizesi bu dönem sonundan itibaren sayılabilir gibi bişeyler dedi (doğru anladıysam). Biliyor musunuz bu konuyla ilgili bir şeyler? Teşekkürler şimdiden..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: okul uzaması

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 31, 2019 12:06 am

Evet, bu dönem okulun bitip bitmedigine veya ögrencilik hakkini kaybetip kaybetmedigini kontrol edecekler. O yüzden Prüfungsamt dan bir belge isterler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

selen

Mesaj gönderen selen » Çrş Tem 31, 2019 10:57 pm

Physiker yazdı: Çrş Tem 31, 2019 12:06 am Evet, bu dönem okulun bitip bitmedigine veya ögrencilik hakkini kaybetip kaybetmedigini kontrol edecekler. O yüzden Prüfungsamt dan bir belge isterler.
çook teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 01, 2019 1:27 am

6. dönem veya yüksek lisans icin 4. dönem, bu standart prosedür ama bu dönem icinde bitirme zorunlulugun yok. Physiker'in dedigi gibi o belge isini görür. Cok sIkIntI bir konu degil ama cok salma yine de :))
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

selen

Mesaj gönderen selen » Prş Ağu 01, 2019 10:06 pm

Staatsmann yazdı: Prş Ağu 01, 2019 1:27 am 6. dönem veya yüksek lisans icin 4. dönem, bu standart prosedür ama bu dönem icinde bitirme zorunlulugun yok. Physiker'in dedigi gibi o belge isini görür. Cok sIkIntI bir konu degil ama cok salma yine de :))
ya ben yaz dönemi başladım, sonra dersler çakıştı, çoğu ders de 2 dönem sürüyor. Böyle böyle uzadı. yani aslında normal dönemden sadece 2 dönem, (1 dönem tezi de saydım)yani 1 sene uzamış olacak inşallah. Tezden önceki dönem de okulu dondurup staj yapmak istiyorum. Zorunlu staj olmadığı için gene problem, yabancılar ofisi staj kabul belgeni getirirsin bakarız diyo, belki izin veririz belki vermeyiz diyor off. Teşekkürler =). Bu belgeyi 4. dönem sonunda mı almam lazım?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: Okul Uzamasi ve Oturum Uzatma Sorunsali

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ağu 02, 2019 1:10 am

Evet ama aslinda cok sikistirmamalari lazim 6-7 senedir masterini bitiren arkadaslar taniyorum. Kendinden emin git görüsmeye yeterli.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mt.mt

Re: Okul Uzamasi ve Oturum Uzatma Sorunsali

Mesaj gönderen mt.mt » Cum Eki 16, 2020 1:47 am

arkadaşlar herkese selam, ben öğrenci olarak kalmak için okulu bir dönem uzatmayı planlıyorum ve son döneme tek bir ders bırakmayı planlıyorum. sizce oturum uzatma sırasında neden bu tek dersi bıraktın onu da istesen alırdın gibi bir muameleyle karşılaşır mıyım? ya da herhangi bir dönem sadece tek ders alsam neden bu dönem daha fazla ders almadın diyip oturum uzatmayabilirler mi? Şimdiden teşekkürler.