Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite Kaydı İçin Özel Sigorta

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
ultrasalgeria

Üniversite Kaydı İçin Özel Sigorta

Mesaj gönderen ultrasalgeria » Cum Tem 19, 2019 2:12 pm

Selamlar arkadaşlar. Yaklaşık 1 yıldır dil kursu aracılığıyla Almanya'daydım. Oturum uzatacağım aylarda Mawista kullanarak sigorta yaptırdım, ancak çoğunlukla sigorta kullanmadım. Şimdi bir lisans bölümüne kabul aldım. İkinci üniversitemi Almanya'da okuyacağım kısmetse, önümüzdeki hafta okula belgelerimi götürmek istiyorum ve tek bir eksiğim var şu an, o da sigorta.

25 yaşında olduğum için AT-11 belgesi almam mümkün değil, o yüzden özel yaptırmam gerekiyor anladığım kadarıyla. Hangi şirketten yapmamı tavsiye edersiniz? Daha önce bu tecrübeyi yaşamış arkadaşlar fikir verirse çok mutlu olurum.

zeitung

Re: Üniversite Kaydı İçin Özel Sigorta

Mesaj gönderen zeitung » Prş Ağu 29, 2019 4:13 pm

Kardeşim merhaba, umarım sorununu halletmişsindir, benim gideceğim yolu daha önceden gittiğin için senden biraz bilgi alabilir miyim acaba? Ben de şuan dil kursu vizesi için başvuru yapacağım ve bir kaç sıkıntım var. Yardımcı olursan çok sevinirim. Ben mail adresimi yazayım buraya eğer bu mesajı görürsen ve bana yardımcı olmak istersen mailden cevap yazar mısın?
maestrosoyyo@hotmail.de

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Prş Ağu 29, 2019 5:36 pm

ultrasalgeria yazdı: Cum Tem 19, 2019 2:12 pm Selamlar arkadaşlar. Yaklaşık 1 yıldır dil kursu aracılığıyla Almanya'daydım. Oturum uzatacağım aylarda Mawista kullanarak sigorta yaptırdım, ancak çoğunlukla sigorta kullanmadım. Şimdi bir lisans bölümüne kabul aldım. İkinci üniversitemi Almanya'da okuyacağım kısmetse, önümüzdeki hafta okula belgelerimi götürmek istiyorum ve tek bir eksiğim var şu an, o da sigorta.

25 yaşında olduğum için AT-11 belgesi almam mümkün değil, o yüzden özel yaptırmam gerekiyor anladığım kadarıyla. Hangi şirketten yapmamı tavsiye edersiniz? Daha önce bu tecrübeyi yaşamış arkadaşlar fikir verirse çok mutlu olurum.
Özel sigorta yaptırmak zorunda değilsin. AT-11 yoksa TK, DAK veya AOK'ya bakabilirsin. Aylık 90 euro gibi ücretleri var bildiğim kadarıyla ve de kullanan öğrenciler de genelde özel sağlık sigortalarından çok daha iyi işlediklerinden bahsediyorlar.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Pzt Eyl 23, 2019 10:31 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Prş Ağu 29, 2019 5:36 pm Özel sigorta yaptırmak zorunda değilsin. AT-11 yoksa TK, DAK veya AOK'ya bakabilirsin. Aylık 90 euro gibi ücretleri var bildiğim kadarıyla ve de kullanan öğrenciler de genelde özel sağlık sigortalarından çok daha iyi işlediklerinden bahsediyorlar.
Mawista'nın sitesinde ayda 30€ gibi bir meblağdan bahsediyor.

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Cum Eyl 27, 2019 7:58 pm

merhaba herkese,
Benzer bi durumla bende karsi karsiyayim. AT 11 belgesi alamadigim icin okula kayit olmak icin bir sigortaya ihtiyacim var. Almanyadaki okuldan yardimci olan arkadasim okulda sigorta sirketlerinin bulundugunu soyledi inceledim ve aylik 82 euro gibi bir miktar gordum. bunu daha uygun bir yolla halletmenin yolunu ariyorum acikcasi. yardimci olabilecek varsa cook sevinirim. simdiden tesekkurler

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Cmt Eyl 28, 2019 11:53 am

ultrasalgeria yazdı: Cum Tem 19, 2019 2:12 pm Selamlar arkadaşlar. Yaklaşık 1 yıldır dil kursu aracılığıyla Almanya'daydım. Oturum uzatacağım aylarda Mawista kullanarak sigorta yaptırdım, ancak çoğunlukla sigorta kullanmadım. Şimdi bir lisans bölümüne kabul aldım. İkinci üniversitemi Almanya'da okuyacağım kısmetse, önümüzdeki hafta okula belgelerimi götürmek istiyorum ve tek bir eksiğim var şu an, o da sigorta.

merhabalar, ben de mawistadan sigorta yaptirmayi dusunuyorum. memnun kalmamis miydiniz daha once mawista kullandiginiz halde yeni bir sirket aradiginiz icin boyle soruyorum. kabul konusunda bir sorun olur mu ben student plus paketini dusunuyorum. tesekkurler simdiden

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Cmt Eyl 28, 2019 7:10 pm

Selamlar daha çok yeni başıma geldiği için anlatayım:

1 Senelik Allianz'dan özel sigortam var (vizeye de öyle başvurdum) AOK'ya ne yapmam gerektiğine dair mail attığımda bana iki sayfalık (almanca ve ingilizce) bir belge yolladılar ve dediler ki bunu sigortacınıza onaylatıp, kaşeleyip imzalayıp, yollayın sizi sigortadan muaf edicez. Muaf belgesini daha sonra okula yönlendirdim ertesi gün kaydım tamamlanmıştı.

2 günde haloldu. Yukarıda yazdığım gibi Mawista'ya falan uğraşmama gerek kalmadı.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzt Eyl 30, 2019 12:41 am

Mnrl89 yazdı: Pzt Eyl 23, 2019 10:31 pm Mawista'nın sitesinde ayda 30€ gibi bir meblağdan bahsediyor.
Mawista özel sigorta ve kapsamı daha dar diye biliyorum.
Size belirttiğim tutar TK, AOK gibi sigortaların ortalama aylık tutarıydı.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

zeitung

Mesaj gönderen zeitung » Çrş Eki 02, 2019 1:12 am

Arkadaşlar ben de özel dil kursuna kayıt oldum, haftaya vize görüşmesine gidiyorum. Sigortayı halletmedim henüz. Axa ile görüştüm Özel dil kursu olduğu için eğitim sigortası değil de, normal seyahat sağlık sigortası veriyoruz dedi. 280₺ ve 92 gün sınırı var. Allianzda ise 92 gün sınırı yok onu yaptırmayı düşünüyorum. Kafama takılan şu eğitim sigortası oldu. Eğitim yazmazsa olur mu? Sonuçta devletin değil de özel bir kursa gideceğim, eğitim kategorisine giriyor mu konsolos mantığıyla?

fgercek

Mesaj gönderen fgercek » Çrş Eki 02, 2019 3:00 am

Mnrl89 yazdı: Cmt Eyl 28, 2019 7:10 pm Selamlar daha çok yeni başıma geldiği için anlatayım:

1 Senelik Allianz'dan özel sigortam var (vizeye de öyle başvurdum) AOK'ya ne yapmam gerektiğine dair mail attığımda bana iki sayfalık (almanca ve ingilizce) bir belge yolladılar ve dediler ki bunu sigortacınıza onaylatıp, kaşeleyip imzalayıp, yollayın sizi sigortadan muaf edicez. Muaf belgesini daha sonra okula yönlendirdim ertesi gün kaydım tamamlanmıştı.

2 günde haloldu. Yukarıda yazdığım gibi Mawista'ya falan uğraşmama gerek kalmadı.
Merhaba Allianz'dan Türkiye'de mi sigorta yapmıştınız? Bir de Allianz ve AOK arasında bir anlaşma mı var tam olarak anlayamadım.

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Prş Eki 03, 2019 5:39 pm

Evet normal 1 senelik öğrenci sigortası yaptırmıştım Türkiye'de vize başvurusunda göstermek için. Bundan ayrı okul kayıt aşamasında eksik evrak maili geldi alttada okulun (FU Berlin) AOK maili vardı:

ass.fu-berlin@nordost.aok.de

Buraya mail attım, dedim sigorta için eksik evrak maili aldım mevcut böyle bir sigortam var nasıl bir yol izlemem gerek, yardımcı oldular. Anlaşma olduğunu zannetmiyorum özellikle Allianz için.

ezgi10

Mesaj gönderen ezgi10 » Pzt Eki 14, 2019 5:28 pm

Mnrl89 yazdı: Prş Eki 03, 2019 5:39 pm Evet normal 1 senelik öğrenci sigortası yaptırmıştım Türkiye'de vize başvurusunda göstermek için. Bundan ayrı okul kayıt aşamasında eksik evrak maili geldi alttada okulun (FU Berlin) AOK maili vardı:

Buraya mail attım, dedim sigorta için eksik evrak maili aldım mevcut böyle bir sigortam var nasıl bir yol izlemem gerek, yardımcı oldular. Anlaşma olduğunu zannetmiyorum özellikle Allianz için.
Merhaba ben de allianzdan 1 yıllık sigorta yaptırmayı düşünüyorum. Konsolosluk kabul ediyor mu bir sıkıntı çıkarırlar mı bilginiz var mı?

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Pzt Eki 14, 2019 5:48 pm

ezgi10 yazdı: Pzt Eki 14, 2019 5:28 pm Merhaba ben de allianzdan 1 yıllık sigorta yaptırmayı düşünüyorum. Konsolosluk kabul ediyor mu bir sıkıntı çıkarırlar mı bilginiz var mı?
15 Eylül'de vize görüşmesine gitmiştim, bir problem çıkartmadılar bende.

ezgi10

Mesaj gönderen ezgi10 » Pzt Eki 14, 2019 5:52 pm

Mnrl89 yazdı: Pzt Eki 14, 2019 5:48 pm 15 Eylül'de vize görüşmesine gitmiştim, bir problem çıkartmadılar bende.
Tamam teşekkür ederim.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cum Ara 13, 2019 11:07 am

Mnrl89 yazdı: Pzt Eki 14, 2019 5:48 pm 15 Eylül'de vize görüşmesine gitmiştim, bir problem çıkartmadılar bende.
merhaba, bende allianz sigortadan 1 yıllık eğitim için sigortadan yaptırdım. Dil okuluna gideceğim ilk. Vizenizi aldınız mı acaba ? Bir problem çıkardılar mı sonradan ?

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Cum Ara 13, 2019 8:18 pm

erenahmet95 yazdı: Cum Ara 13, 2019 11:07 am merhaba, bende allianz sigortadan 1 yıllık eğitim için sigortadan yaptırdım. Dil okuluna gideceğim ilk. Vizenizi aldınız mı acaba ? Bir problem çıkardılar mı sonradan ?
Aldım, bir problem çıkarmadılar bende.

Bsktn

Mesaj gönderen Bsktn » Çrş Ara 18, 2019 1:51 pm

Mnrl89 yazdı: Prş Eki 03, 2019 5:39 pm Evet normal 1 senelik öğrenci sigortası yaptırmıştım Türkiye'de vize başvurusunda göstermek için. Bundan ayrı okul kayıt aşamasında eksik evrak maili geldi alttada okulun (FU Berlin) AOK maili vardı:

Siz neden At11'den yararlanamamıştınız?

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Cum May 15, 2020 5:05 pm

Bsktn yazdı: Çrş Ara 18, 2019 1:51 pm Siz neden At11'den yararlanamamıştınız?
Yaşım tutmuyordu