Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

30 yaş üstü sigorta durumu - AOK

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Muriel

30 yaş üstü sigorta durumu - AOK

Mesaj gönderen Muriel » Pzr Tem 07, 2019 4:59 pm

Merhaba, son 2 aydır AOK'a sigorta için 188 € ödüyorum. 30 olmadan yani sigortam 90 küsür eurodan 180 küsür euroya çıkmadan önce AOK'la görüşmüştüm, eğer sağlık sorunları, askerlik yapma gibi eğitime geç başlamamı sağlayan özel durumları belgeleriyle sunabilirsem tekrardan 93€ ödeyebileceğimi söylemişlerdi. Bu durumun kesinliği yokmuş incelendikten sonra karar vereceklermiş, bana pek olası görünmediği için 2 aydır tereddütte kaldım ama 6 ay 95€ eksik ödemek için askerlik durum belgemi sunmak istiyorum artık.

Sizce kabul edilme olasılığı var mıdır? Ayrıca kabul edilmesini desteklemek için yapabileceğim (maaş bordroları sunmak, hesap dökümünü paylaşmak gibi) bir şeyler var mıdır? Bildiğinizi, duyduğunuzu, fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ayrıca, bildiğim kadarıyla şu anki sigorta durumum "Krankenkassenbeiträge für freiwillig Versicherte" olarak geçiyor. Ekli linkte, 30 yaş üstündeki öğrencilerin bu sigorta kapsamında olduğunu yazmışlar. Sayfanın aşağısında "Beteiligung des Arbeitgebers" kısmında işverenin sigortanın yarısını ödeyebileceği yazıyor. Bunu da AOK'a sorup danıştım ama firmamın beni Werkstudent olarak kaydettiğini, dolayısı ile böyle bir mecburiyetleri olmadığını söylediler. Eğer "Teilzeit" olarak gösterselermiş, geçerliymiş. Ne kadar doğru bu, werkstudent veya teilzeit olması farkeder mi? Sonuçta yarı zamanlı çalışan bir öğrenciyim ve freiwillig versicherte olarak sigortalıyım.

https://www.aok.de/pk/nordwest/inhalt/k ... icherte-8/

Not: araya almanca sıkıştırmalar için kusura bakmayın, yanlış anlam çıkmasın diye oldukları gibi yazdım.